Baseball

Muži proti Blesku pouze s jednou výhrou

Během druhého hracího víkendu v bojích o extraligu změřil síly SaBaT s tradičním rivalem z Jablonce, se kterým má za poslední roky mírně pozitivní bilanci výher a proher.

V sobotu v Praze vlétl do utkání jako blesk hostující tým, když první dva pálkaři, bratři Výborové, stáhli instantní první bod – Jan odpálil dlouhý trojmetový odpal do levého pole, kdy následně bratr Jonáš dlouhým sebeobětovacím flyoutem v pravém poli umožnil doběh. Oproti minulým sezónám se však ukázala síla SaBaTu a jeho schopnost otáčet nepříznivý vývoj zápasu. V první půlce zápasu se dařilo domácím v hojném počtu dostávat na mety, a postupem času se dostavila i schopnost tyto běžce konvertovat v body! Během třetí až šesté směny postupně domácí borci zaznamenali několik úspěšných hitů (a využitých chyb soupeře), otočili výsledek a donutili hosty střídat nadhazovače. Skóre 6:2 po šesté směně již domácí udrželi, mj. díky skvělému výkonu closera Matěje Hejtmánka (4 IP, 1H, 0ER, 5SO).

Sobotní zápas díky koncentrovanému výkonu na pálce (téměř každý zaznamenal alespoň hit, skvělou pálku pak měl především Adam „Lovečák“), bezchybné obraně a skvělým výkonům na kopci (Teramura, Hejtmánek) přidal SaBaT důležitou výhru v barážových bojích o extraligu.

Po sobotní výhře 6:2 se v neděli Sabat vydal na horkou půdu Jabloneckého Ash fieldu. Sestava Sabatu byla oproti sobotnímu zápasu hodně omlazena. V základní sestavě nastoupila hned čtveřice juniorů. V sobotním zápase se totiž zranili dva naši klíčoví hráči.

Na kopci se za Sabat představil Rick van Dijck a za domácí Blesk Vojtěch Jiránek, který se po dlouhé odmlce vrací na nadhazovací kopec.Ve druhé a třetí směně se dokázal první pálkař Blesku vždy dostat na třetí metu, ale díky dobré obraně a nadhozu se domácím nepodařilo stáhnout body. Sabat se ve třetí směně ujal vedení 1:0 po dobrých odpalech Velety, Petřiny a Hanuše, ale bohužel to byl poslední bod v utkání.

Ve čtvrté směně se po sérii hitů domácích pálkařů, chyb naší obrany a nepřesným nadhozům, dostal Blesk do vedení 9:1, to vyvrcholilo střídáním na nadhazovacím kopci. Do hry nastoupil mladý nadhazovač Kryštof Kavan, který ve čtvrté směně již nedovolil domácím žádný hit a inning ukončil. Sabatu se ale na pálce i nadále nedařilo a dobře hazejícího Jiránka se nepodařilo rozpálit. V páté a šesté směně se dařilo mladému Kavanovi, když na kopci rozdal tři strikeouty. V sedmé směně přidal čtvrtý, ale poté se na pálku dostalo duo Výborů, kteří dvěma tvrdými hity do plotu zařídili dva body a ukončili tak zápas rozdílem 11:1.

Jablonec tak dokázal poprvé v letošní sezóně zvítězit nad Sabatem a připsal si důležitou výhru v bojích o extraligu.

Příští víkend nás čekají zápasy s Klasikem z Frýdku,který ovládl základní část a Sabat s ním má nepříznivou bilanci 0:2.

 

Přijďte nás podpořit v domácím utkání v sobotu od 14:00 do Troji.

 

Aleš Zatloukal, Marek Černý

 

 

Vytisknout E-mail