Baseball

Svoji soutěž zahájil B tým mužů cenným vítězstvím 13:5

Přebor RSZ, utkání č. 4: Old Boys vs. SaBaT B

Sestava: P-Křepinský, C-Vít, 1B-Jaroměřský, 2B-Hurdálek, 3B-Špimr, SS-Šonský, LF-Doskočil, CF-Kuča T., RF-Kuča P.


V soutěži RSZ, která díky čínskému Corona viru začala o 1,5 měsíce později, jsme hned na úvod narazili na odvěkého rivala Old Boys.

Do 1. směny nasadil soupeř na nadhoz juniorského odchovance Honzy Drábka, který si nepočínal špatně. S jeho svižným a docela kontrolovaným nadhozem si první hráči line-upu nedokázali poradit a byly z toho hned 3 auty. Old Boys na tom proti Vítkovi nebyli o nic lépe a dopadli stejně.

Ovšem ve 2. směně  nastal obrat. Vítek se dostal po dlouhém odpalu na metu. Následovaly 2 auty ze vzduchu, Milda linedrivem ke 3. metě běžce posunul na 2.metu. Po podařeném odpalu Štěpána Vítek i Milda doběhli domů.

Ve 2. až  4. směně byli Old Boys na pálce bezzubí, zatímco my jsme si po podařených, dlouhých odpalech připsali dalších 5 bodů a získali luxusní náskok 7:0.

5. směna pro nás vyzněla naprázdno, ačkoliv jsme měli bez autu obsazené všechny mety!!! Jarda Příhoda se odpalem, teprve druhým ze strany O.B., dostal na metu, následovaly 2 auty ze vzduchu a přišlo „čertovo kolečko“ a soupeř si připsal 3 doběhy domů.

V 6. směně odpálil Vítek sólo homerun, následovaly 3 auty, z toho byly 2 nemáchnutá „káčka“! Soupeři se podařilo snížit stav o další bod.

7. směnu začal Štěpán nešťastně nemáchnutým „káčkem“, ale následovaly 4 nechytatelné odpaly a připsali jsme si dalších 5 bodů a vypadalo to na výhru rozdílem (stav 13:4). V dohrávce směny se nejprve Dan Tvrz dostal na metu a následně ho Honza Drábek dlouhým 2metovým odpalem dostal domů.

V 8. a 9. směně jsme vyšli bodově naprázdno, zatím co soupeř snížil nepříznivý stav na konečných 13:5 pro nás.

Nutno poznamenat heroický výkon Vítka, který odházel komplete a měl celé utkání pod kontrolou. Kdyby soupeř nevyužil řadu juniorských nadhazovačů, tak byli Old Boys - víme kde…

Zapsal Eda

Vytisknout E-mail