Baseball

Naši nejmenší v sezóně 2018

Děti mezi 5-7 lety patří mezi naše nejmladší hráče a hráčky, kteří se seznamují s prvními baseballovými a softballovými dovednostmi, získávají první zkušenosti s hrou. Během zimy chodíme 2x týdně do tělocvičny, kde formou her nenápadně posilujeme, cvičíme obratnost, rovnováhu, koordinaci a rychlost, seznamujeme se základy atletiky a postupně přidáváme i baseballové dovednosti jako je hod a pálení.

 

S jarem na hřišti vše využijeme a rozšíříme o další jako je běh po metách, příhozy na první metu. Během sezóny se účastníme soutěže kategorie U7.  Zápasy se hrají jednoduchou formou, aby se děti hru naučily. Běhá se pouze s posunem o jednu metu, nekrade se a na první metě chytá kouč, ale je možné dělat auty i na dalších metách, pálí se ze stativu. Ke hře stačí jen 5 hráčů, hraje se bez vnějšího pole.

Ty nejstarší pak spolu s nejmladšími z kategorie U9 vytvoří kategorii U8. Tady už je hra složitější, na první metě už není kouč, ale hráč a hraje se i s vnějším polem a běhá se po všech metách podle pravidel baseballu. Tato kategorie letos hrála nejen pražskou soutěž, ale i turnaje spolu s mimopražskými týmy.

V kategorii U7 a U8 nikdo nevyhrává ani neprohrává, hraje se pro radost a zlaté medaile na konci turnaje a sezóny získají všichni hráči a hráčky.

V sezóně 2018 kategorie U7 hrála pražskou soutěž, v některých zápasech se úplně nedařilo, v jiných zase ano. Kategorie U8 se kromě pražské soutěže zúčastnila i tří turnajů, jeden v Chomutově, další v Troji a na podzim na Tempu.

Během sezóny se děti zlepšily v pálce, naučily přihazovat na mety i po nich běhat. Pár kluků se muselo naučit i trochu prohrávat a zvyknout si na to, že i oni mohou být aut.

 

Děti jsou fajn, šikovné a někdy i dost zlobivé, ale to k nim patří.

 

Za trenérský tým

Marianna Hačecká

Vytisknout E-mail