Jan Zákora

Jan Zákora - *30.1.1950 v Praze

Absolvent ČVUT, kde se při svém studiu poprvé seznámil se softballem. Zakládající člen klubu Technika Praha. Závodně začínal hrát v roce 1970. Svému klubu zůstal věrný přes Slavoj Praha 7 až do současného SaBaTu. Vrcholový hráč softballu i baseballu na postu zadáka, spojky a třetí mety. Několikanásobný finalista a vítěz nejvyšších soutěží jak v softballu, tak i v baseballu. Účastník legendárních sportovních zájezdů do zahraničí v době totality. Ve svém klubu po ukončení vlastní sportovní kariéry trénoval mládež. Během své činnosti buduje v Praze několik softballových a baseballových hřišť. Je členem Síně slávy českého softballu.

V současné době je prezidentem klubu SaBaT Praha, vášnivým včelařem a kutilem.

Libor Knapp

 Libor Knapp*22. 5. 1951 v Praze

Absolvent FTVS a FFUK, kde se při svém studiu poprvé setkává se softballem. Od roku 1972 je členem a aktivním hráčem klubu Technika Praha. Od roku 1973 je trenérem družstva žen, s kterým získává dvakrát druhé místo v nejvyšší soutěži. Svému klubu zůstal věrný přes Slavoj Praha 7 až do současného SaBaTu.

Vrcholový hráč na postu 2. mety a zadáka. Jako aktivní hráč dvakrát vítězí v nejvyšší soutěži. V období tuhé totality se účastní prvních legendárních zájezdů na západ. Od roku 1990 je trenérem nejmladších hráčů baseballu jak v SaBaTu, tak i u reprezentace České republiky. S kadetskou reprezentací byl třikrát ve finále Mistrovství Evropy a zúčastnil se finálové skupiny na Mistrovství světa v USA.

Helena Zákorová

Helena Zákorová - *13.4.1955

Absolventka FTVS UK, v průběhu 70. let závodně hraje volejbal a stolní tenis. Její sportovní kariéra vrcholí příchodem do oddílu softballu při VŠTJ Technika Praha. Výtečně působí na postu druhé mety. Po celou dobu hraje nejvyšší soutěž a několik sezon je v kádru reprezentace žen ČR. Technice, Slavoji 7 a současnému SaBaTu zůstala věrná po celou svou sportovní kariéru. Podílí se na sportovních základech svých dětí. Syn Cyril hraje baseball, dcera Jitka je reprezentantkou ČR v softballu. V 90. letech se také věnovala trenérské činnosti, když vychovala řadu vítězek mistrovství ČR a reprezentantek.

Jiří Dudek

Jiří Dudek - *16.4.1951

Absolvent VŠCHT v Praze, na katedře tělovýchovy se v 2. polovině 60. let poprvé setkává se softballem. Od roku 1972 je členem a akativním hráčem Chemie Praha, kde vyniká na postu středního pole a zadáka. Dvojnásobný mistr Č. Rokem 1978 zahajuje vynikající trenérskou kariéru. S týmem žen získal 8x titul mistra republiky. V 80. letech trenérem ženské reprezentace ČR. Trénoval ženy ČSA a PV. V SaBaTu začíná působit jako hlavní kauč v roce 1993. Hned následující rok se tým žen pod jeho vedením probojoval do nejvyšší soutěže. Jeho neuvěřitelná trenérská výdrž pomůže mládežnickým kategoriím získat tři 2. místa na mistrovství ČR. V roce 1999 vytáhne tým žen B až k vítězství v Pražském přeboru.

Je pravděpodobně nejúspěšnějším trenérem v historii českého i československého softballu.

Jan Měřička

Jan Měřička - *13.9.1954

Absolvent VŠCHT v Praze. Se softballem se poprvé setkává na gymnáziu Jana Keplera. Od 1. ročníku vysoké školy v roce 1974 je aktivním hráčem Chemie Praha, kde hraje na postu zadáka. V těchto letech se svými spoluhráči se stává mistrem ČR. Od roku 1978 hraje za VŠTJ Ekonom. Zde začíná svou trenérskou dráhu s týmy žen, které pod jeho vedením postupují do 1. ligy. Od roku 1988 působí jako trenér ve Slavoji Praha (dnešní SaBaT Praha). S družstvy žen se umisťuje na pravidelně na předních pozicích. Po roce 1999 s týmem juniorek vyhrývá nejednou pražský přebor. Po povodních v roce 2001, kdy voda vzala hřiště v Trojské kotlině se velice zasloužil při obnově hřiště stávajícího a spolu s trenérskou činností se aktivně podílí na přípravě a realizaci budoucího hřiště snů.

V současné době je stále aktivním trenérem mládeže softballu a členem výkonného výboru klubu.

Eva Křepinská

Eva Křepinská - *12.6.1953

Absolventka střední ekonomické školy Resslova. Její sportovní kariéra začala v roce 1971 v softballovém oddíle při VŠTJ Technika Praha. Jejím prvním trenérem byl legendární Libor Knapp. Pro svou neuvěřitelnou univerzálnost hraje na postu zadáka, spojky a 2. mety. Vnitřní pole jí očividně sedí. V roce 1976 přestupuje do TJ Podolí Praha. Hraje v A týmu, který dlouhá léta patří ke špičce tehdejší nejvyšší soutěže. Soupeřky jsou nešťastné z její drzosti při kradení met. Svou aktivní činnost ukončí v Meteoru Praha.

Podílí se na výchově mladých hráčů a její dva synové jsou od žáků členy družstva baseballu v SaBaTu. V současné době se Eva stará o ekonomický chod celého klubu.

Michal Berka

Michal Berka - *21. 12. 1969 v Praze

Se softballe a baseballem se poprvé setkává jako hráč družstva juniorů v roce 1984 v SaBaTu. Od roku 1990 spolu s Martinem Štěpánem budují družstvo juniorek a získávají v letech 1996 – 1998 tituly Mistra republiky. Od roku 1999 začíná trénovat tým žen SaBaTu a v roce 2002 získává 3. místo v nejvyšší softballové lize žen. V roce 2004 získává bronzovou medaili na Evropském poháru vítězů pohárů.

To jsou největší úspěchy v historii ženského softballu v SaBaTu.

Dosavadním vrcholem kariéry je působení u reprezentace juniorek v letech 1999 – 2002.

Společně s Martinem Štěpánem dvakrát získávají třetí místo na Mistrovství Evropy juniorek.

Martin Štěpán

Martin Štěpán - *22. 3. 1973 v Praze

Vystudoval SPŠ v Praze. Se softballe a baseballem se poprvé setkává jako hráč družstva juniorů v roce 1984 v SaBaTu. Od roku 1990 spolu s Michalem Berkou budují družstvo juniorek a získávají v letech 1996 – 1998 tituly Mistra republiky. Od roku 1999 začíná trénovat tým žen SaBaTu a v roce 2002 získává 3. místo v nejvyšší softballové lize žen. V roce 2004 získává bronzovou medaili na Evropském poháru vítězů pohárů.

To jsou největší úspěchy v historii ženského softballu v SaBaTu.

Dosavadním vrcholem kariéry je působení u reprezentace juniorek v letech 1999 – 2002.

Společně s Michalem Berkou dvakrát získávají třetí místo na Mistrovství Evropy juniorek.

Jiří Křepinský

Jiří Křepinský - *20.6.1949 v Praze

Nadaný baseballový a softballový hráč a trenér má již snad od kolébky přezdívku „Křépa“. Patří do slavné generace hráčů, které na hřiště přivedl průkopník softballu v českých zemích, pan profesor Vlasta Brych. Právě pod jeho vedením začíná v roce 1964 v SVVŠ Michle se softballem. V průběhu vysokoškolského studia hraje baseball. Je vynikajícím hráčem na pálce, výborným nadhazovačem a nezapomenutelné jsou jeho zákroky na dlouhém a středním poli. Úchvatná hra na těchto postech jej několikrát nominovala až do reprezentačního týmu. V SaBaTu Praha a také u reprezentačního týmu úspěšně působil jako trenér mládežnických kategorií.

V současné době působí u A týmu mužů baseballu SaBaTu a je členem výkonného výboru. 

Kristýna Kalinová

Kristýna Kalinová - *4.4.1977

Softballová hráčka, kterou si přeje mít každý oddíl. Do SaBaTu přichází jako třináctiletá (do té doby aktivně lyžuje) v roce 1990 a je mu věrná po dlouhou dobu. Začíná jako vnější polárka, brzy začíná nadhazovat a na tomto postu se dostává až do reprezentace České republiky. Členka zlaté éry juniorek SaBaTu v letech 1996 – 1998. V roce 2002 získává bronzovou medaili v nejvyšší softballové lize žen. V roce 2003 získává se SaBaTem bronz na Poháru vítězů pohárů ve španělské Valencii. Svou nekompromisní a agresivní hrou na nadhozu se uplatňuje po dvě sezóny na Novém Zélandu. Je majitelkou stříbrné medaile z Mistrovství Evropy juniorek. S českou reprezentací byla na Mistrovství světa v Japonsku.  

Tomáš Vavruša

Tomáš Vavruša - *13.5.1961

Absolvent ČVUT fakulty elektro. V roce 1975 začíná hrát baseball v tehdejší baště tohoto sportu, KOVO Praha. S tímto oddílem jako hráč i trenér vybojoval několik mistrovských titulů a patří do skvělé generace hráčů, kteří byli nejúspěšnější jak v republice, tak i v Evropě. Zpočátku působí na postu zadáka a postupně se začal věnovat nadhozu, a na tomto postu coby jeden z nejúspěšnějších nadhazovačů, zakončil svoji aktivní hráčskou kariéru a započal veleúspěšnou kariéru trenéra. KOVU zůstal věrný až do sloučení se SaBaTem. Tomáš byl členem prvního českého národního baseballového týmu a následně předával zkušenosti i jako trenér juniorské reprezentace. Má zkušenosti s americkým i světovým baseballem a jeho trenérské schopnosti a kontakty ovlivnily nejen vývoj Pavla Budského, který se stal prvním českým hráčem, který podepsal smlouvu s MLB týmem a hrál MiLB soutěž.

V současnosti se intenzivě věnuje trénování mládeže. S baseballem je spojena celá jeho rodina. Manželka Helena trénuje nejmenší adepty a jejich tři synové také získali nemalé herní zkušenosti.

Eda Hais

Eda Hais - *23.4.1951

Vystudoval novinařinu a pracoval pro ČTK. Po revoluci začal obhospodařovat rodinný restituovaný majetek. S baseballem se setkal v 60. letech na dětském táboře. V roce 1970 ho přivedl "Baby" Pešek do tehdy nejznámějšího klubu Black Horses - VSBH, pozdější KOVO. Zde odehrál své nejúspěšnější roky na postě C a OF. Byl u všech titulů klubu. Po sloučení KOVA se SaBaTem se stal nejen jeho hráčem, ale vedoucím mužstva juniorů. V současnosti je nejstarším aktivně hrajícím hráčem v pravidelných soutěžích ČBA. V baseballové komunitě je znám svou vášní pro motorky, rychlou jízdu a libuje si v divokých kouscích.

Legenda celého českého baseballu. V současné době je nejstarším aktivně působícím hráčem v organizovaných soutěžích ČBA.

Helena Vavrušová

Helena Vavrušová –  *15.3.1961

Trénování mládeže a v poslední době těch nejmenších baseballistů se Helena věnuje nepřetržitě od roku 2000. Ač sama nebaseballistka, pomáhala formovat v začátcích jejich kariéry celou řadu baseballistů, kteří dnes patří k oporám A týmu SaBaTu. Za dobu, kdy působí v SaBaTu, jí prošlo rukama několik stovek malých dětí, které, i když později opustili SaBaT a baseballu se dále nevěnují, naučila základní sportovní dovednosti, ukázala jim radost z pohybu a poučila o povinnostech a zodpovědnosti. Svým optimismem a stále dobrou náladou dokáže v trénincích vykouzlit klidnou skoro až rodinnou atmosféru.

Jako trenérka dosáhla skvělého výsledku na MČR osmiletých v roce 2010 v Brně, kdy v nervy drásajícím finále její tým porazil Draky Brno a nastartovala tak k dalším úspěchům generaci hráčů ročníku 2002.