Sezóna ženského Extraligového týmu plná změn a zvratů

Po loňském odchodu našich coachů, bratrů Kučů, se v letošní sezóně ujala vedení týmu dvojice zkušených hráček - Lucie Maršíková a Jitka Horová. Od začátku byl problém s velikostí kádru hráček A týmu a tak bylo potřeba, aby se i tyto dvě hráčky zapojily do hry. Z tohoto důvodu probíhala intenzivně práce na hledání nového trenéra, který by A tým vedl.

Tým se na začátku sezóny skládal jednak z dlouholetých klubových hráček, dále z posil z řad juniorek a navíc ho posílily i hráčky z Litvy a Slovenska. Nový coach Guillermo Pablo Spotorno „ Willi“ k nám přicestoval až z Argentiny na začátku června a postupně se s holkami seznamoval. Koncem června po jarní části sezóny se Sabat pohyboval ve spodní části tabulky extraligy.

Na přelomu července a srpna tým pod vedením Williho absolvoval soustředění v Mladých Bukách. Během letní ligové přestávky Willi využil svých kontaktů a přivedl do týmu Paolu z Argentiny a Chelsea z USA, která v té době hrála v Itálii. Tyto nové kroky se staly impulzem a dodaly týmu novou energii a herní pohodu, což se projevilo téměř okamžitě a v srpnu začala přicházet jedna výhra za druhou. Tím se SaBaT dostal až na fantastické třetí místo v tabulce extraligy po základní části.

Bohužel do play-off už tento tým zdaleka nenastoupil v tak silné sestavě. Přišel o tři nadhazovačky ve stejný čas (Chelsea se vrátila do Itálie, Kristýna Malá odjela studovat do USA a Jitka Horová se zranila). Nadhazovacích povinností se statečně ujala Lucie Maršíková, která většinu sezóny strávila na coachovské pozici. Nicméně tým neztrácel naděje a pilně se na play-off připravoval. I přes veškeré úsilí se však projít přes Snails Kunovice nepodařilo. Tým tak skončil na konečném 5. místě v Extralize žen 2018.

Děkujeme všem trenérům, všem hráčkám, všem posilám, nejen těm zahraničním, a že jich letos nebylo málo a všem kdo to vše pomáhali financovat. Po letošní sezóně se s námi bohužel loučí velká část základního kádru Áčka, i když odcházejí, přesto jim přejeme hodně štěstí v dalším hráčském i osobním životě. Naopak do týmu přicházejí mladé posily a těm přejeme mnoho vyhraných zápasů v následující sezóně 2019.

Budujeme novou éru softballového SaBaTu. Omlazujeme tým Extraligy a Guillermem Spotornem otevíráme projekt SaBaT Praha 2020, který otevírá dveře všem hráčkám všech kategoriíK připojení k tomuto novému projektu s hodnotami Disciplína, Respekt, Poctivost a Spolupráce, které budou pilíři nového programu s cílem umístění SaBaTu v elitě Českého SOFTBALLU.

 

Vytisknout E-mail