Softball

Juniorky zakončily sezónu medailí

OPEN MČR Juniorek U18

Ve dnech 8.-10.10.2021 naše juniorky čekalo OPEN MČR na Eagles, jejich poslední turnaj sezóny.
Na tento poslední turnaj se holky velmi připravovaly a dřely ale hlavně si ho chtěly užít co nejvíce.

Pátek 8.10.2021
První zápas holky čekal už v pátek od 15:00 proti Joudrs. Na nadhozu začínala Tereza Přesličková. Naše holky zápas nechtěly podcenit, ale hrály
spíše pro radost. Vyzkoušeli si hlavně ulejvky a skoro nechybovali v poli. Zápas nakonec skončil 8:1 ve prospěch Joudrs.

Sobota 9.10.2021
V sobotu byly zápasy už o něco zajímavější. První zápas hrály holky v 10:00 proti Kotlářce. Na prkně začínala Tereza Přesličková a dohazovala Karolína Šritrová. Holky udělaly pár chybiček ale ve 3. směně si je opravily osmi body. Zápas vyhrály rozdílem v 5. směně 11:4.
Druhý zápas naše juniorky čekal od 13:00 proti Storms Řepy. Házet začínala Karolína Šritrová a dohazovala ji Tereza Přesličková. Naším holkám se ze začátku moc nedařilo. Bylo tam hodně errorů ale holky se nevzdaly a bojovaly až do úplného konce. Nakonec vyhrály rozdílem v 5. směně 13:6.

Neděle 10.10.2021
Neděle byl poslední a nejnáročnější den turnaje. Naše holky nastoupily hned v 10:00 proti Eagles. Tento zápas je mohl poslat až do finále. Na prkně začínala Tereza Přesličková a dohazovala Nikola Voráčková. Zápas nezačal moc dobře ale po chvilce se to hned zlepšilo. Naše holky daly pár bodů a snažily se co nejméně chybovat. Bohužel i přes velmi bojovnou náladu ale holky prohrály 10:3.
Poslední zápas turnaje holky čekal od 13:00 opět proti Storms. Zápas, který byl pro naše holky úplně nejdůležitější. Byl to totiž boj o 3. místo. Zápas začal. Začínala Karolína Šritrová a dohazovala Nikola Voráčková. V první směně nedal bod žádný tým a to i díky zahranému double autu v naší obraně.
Ve druhé se našim holkám podařilo dát 4 body ale ve 3. se dařilo Storms a daly 5 bodů. Čtvrtou směnu ovládly naše holky a urvaly 5 bodů. Ale v další Storms odpovědělo 4mi body. Zápas byl velmi napínavý a bojovnost byla vidět u obou týmů.
V 7. směně daly Storms 2 body čímž se stav změnil na 12:13 pro Storms.
Holky šly naposled pálit. Měly šanci zápas ještě vyhrát. Nevzdávaly se a držely své nervy pevně na uzdě, aby se nerozsypaly. Byla obsazená druhá a třetí meta. Nikola Voráčková šla na pálku. Všichni fandily jako o závod. Nadhazovačka nadhodila míč a Nikola odpálila. Míč letěl až za sedmičku k plotu a tím se dostaly dva body domů.
Byl konec. SaBaT vyhrál 14:13 proti Storms po tří hodinovém zápase.

Holky si oddychly a některé i vypustily emoce. Bylo po všem a konečně vybojovaly medaili. Po zápase bylo vyhlášení. Holky poté oslavily narozeniny jedné jejich hráčky Karolíny Šritrové a pořádně si oddychly.

Chtěly bychom poděkovat: Matyldě Bednaříkové, Bětce Bogušovské, Monče Deverové, Míše Eftimove, Maru Holíkové, Ádě Horáčkové, Stele Kapiasové, Andělce Kopecké, Máje Noskové, Kačce Pacandové, Terce Přesličkové, Sáře Stanovské, Elis Stříbrské, Káje Šritrové a ostatním juniorkám za skvělou sezónu, a hlavně za tento velmi úspěšný a užitý turnaj.

Také bychom chtěly poděkovat trenérům: Karlovi Pacandovi, Lucce Maršíkové a Zuzce Přesličkové za pevné nervy a trpělivost, kterou s námi měli, ať už na trénincích tak na turnajích.

A v neposlední řadě také našim fanouškům (rodičům a známým), kteří nás velmi podporovaly po celou sezónu. Bez Vás bychom to nedaly!

Autorky: Nikola Voráčková, Sára Stanovská

Vytisknout E-mail