Softball

Magdaléna Kavanová odpálila svůj první životní homerun

Majda Kavanová spolu se svou velkou kamarádkou Míšou Čurilovou (hostuje z Kladna v Tempu) odpálily na turnaji Extraligy kadetek svůj první životní homerun. V tomto věku se to povede minimu hoelk.

Majda hraje softball v SaBaTu od roku 2011. Letos v 15-ti letech je ještě kadetka, ale už je oporou týmu juniorek SaBaTu v Extralize. Loni reprezentovala ČR na ME kadetek a přivezla stříbrnou medaili a letos je nejmladší členkou širšího výběru juniorek. V kadetské kategorii hostuje v Tempu Titans, kde hraje Extraligu. Majdy a Míši jsem se zeptal mimo jiné na pocity z prvního homerunu. (Ptal se Jan Měřička)

Odpálila jsi první životní homerun. Co ti běhalo v hlavě, když odpal skončil za plotem?
Majda: Odehrálo se to strašně rychle, takže jsem si to nestihla pořádně uvědomit. Když jsem ale odpal viděla, tak jsem si nejprve řekla, že s mým štěstím zase spadne těsně před plotem, ale míček pořád nepadal a mně svitla jiskřička naděje a nakonec to vyšlo.
Míša: „Ono to tam fakt spadlo, ty kraso" … taky to, že se na mě zrovna koukal můj bývalý trenér, takže mi v hlavě i projíždělo "No konečně mohl zase vidět nejakej pořádnej odpal"

Co se všechno potkalo, co bylo jinak než jindy, že míč skončil za plotem?
Majda: Myslím, že klíčovou věcí bylo to, že jsem pro jednou konečně  koukala  na míč. Potom k tomu přispěla nadhazovačka, která mi ho hodila přímo do středu a já si na něj dokázala počkat. Taky jsem byla dost nahecovana, protože jsem měla dva běžce na metach, dva auty a prohrávaly jsme o pět bodů. Takže jsem věděla, že do toho musím pořádně riznout.
Míša: Upřímně pomohla dost kadetská vzdálenost plotů a tudíž stačilo, že jsem to doost podebrala a bylo to tam. (pozn. skromná holka :-))

Jaký to je pocit? Mě se povedli jen běžené homeruny, ale za plot jsem neodpálil nikdy.
Majda: Je to samozřejmě úžasný pocit. Můžeš si v klidu obejít všechny mety a nic přitom neřešit. Baví mě překonávat samu sebe a nastavovat si vyšší a vyšší laťky, takze ted jsem si sve cíle zase posunula o neco výš a je zas co překonávat.
Míša: Je to skvělý pocit, hlavně když do poslední chvíle vlastně nevíš, že to tam je. Jenom potom vidíš zvednuté ruce trenérek a fanoušků a užíváš si v klidu oběhnuté všechny 4 mety.

 

… a teď už odpovídala jen Majda

S Míšou Čurilovou sbíráte na hostování zkušenosti s Extraligou v Tempu. Jak se ti v Tempu líbí a co ti Extraliga přináší?
V Tempu je to super. Máme velmi dobrý kolektiv, který se dokáže navzájem podržet a namotivovat. Co se týče extraligy , jsem ráda, ze mam moznost tam hrat. Jsou tam jine tymy, jine hráčky A jiní trenéři než které normálně potkávám. Samozřejmě sbírám nové a nové zkušenosti.

V SaBaTu hraješ Extraligu juniorek. Jaký je to pro tebe rozdíl oproti soutěži kadetek?
Je to znatelný rozdíl, hlavně co se týče rychlosti nadhozů nebo složitějších herních situací, ale to je pochopitelné.

Letos jsi v širším výběru reprezentace juniorek. Jsi tam asi nejmladší. Docela slušná kariéra. Jaké máš pro letošek cíle?
Ano, jsem tam nejmladší, a proto je pro mě velikým úspěchem už širší nominace. V užší ani nedoufám, i když by to bylo úžasné. Myslím si, že pro mě je letos dosažitelný možná tak All Star tým v Senior League, ale budu se i nadále snažit probojovat se tam.

Nejspíš se dostaneš do All star týmu ČR v Senior League, možná i do užšího výběru juniorek, tak to zase  vypadá  na softbalové prázdniny i se soustředěním  juniorek.
Kdyz se to podaří, tak ano a rozhodne si nestěžuji. Softball mám ráda a popravdě si už prázdniny bez softu ani nedokážu představit.

Příští rok už budeš hrát za Áčko, jak se těšíš?
Trochu se bojím, je to přeci jenom už soutěž dospělých. Starší holky, ktere přecházely už letos to zvládly velmi dobře, a tak doufám, ze to u mě nebude jinak. Na druhou stranu se ale i těším, protože to budou velmi cenné zkušenosti.

Vytisknout E-mail