Softball

Kadetky postoupily do Final four

Po skvělých umístění v turnajích Jižní divize Ligy kadetek děvčata postoupila z 1. místa do mezidivizního turnaje. Náš vysněný cíl bylo umístění do 2. místa, které by znamenalo postup do celostátního Final Four.
Turnaj pořádal Merklínský klub (kousek od Plzně) a sešlo se na něm 5 družstev  - Piranhas Beroun, SaBaT Praha, SK Joudrs Praha, Softball Club Merklín a Storms Řepy.

Jak turnaj viděly hráčky:

Do prvního sobotního zápasu jsme nastoupily proti obávanému soupeři - Joudrs. Skóre se přelévalo na obě strany, a nakonec jsme úspěšným útokem v závěrečné směně zvítězily těsně 7:6.

Dalším soupeřem byly Piraně Beroun. Na pálce se moc nedařilo a po boji jsme nakonec prohrály 3:5.

Posledním sobotním zápas jsme hrály s Vampírkama z Merklína, které do té doby nedovolily soupeřům ani bod. Po srdnatém boji jsme prohrály s budoucím vítězem turnaje 2:4.

 

První den byl za námi a po večeři v příjemném penzionu „U Josefa“ jsme šly brzy spát a nabírali síly do nedělních bojů. 

Jako první soupeř nás v neděli čekaly kadetky Storms. Konečně se nám dařil útok a vyhrály jsme jasně 10:0.

Po ukončení základní části byl jasný vítěz – neporažený Merklín. O postup na další postupové místo do Final four si to měly rozdat týmy na 2. a 3. místě základní části turnaje. 

O umístění nakonec rozhodovalo „kolečko“ tří družstev se stejným počtem vítězství a vzájemnými porážkami. Rozhodoval počet obdržených bodů. Nejlepší skóre bodů proti měly Piraně a náš tým. Joudrsky skončily na 4. místě.

 

Do druhého zápasu s Piraněmi jsme šly s bojovnou náladou - udělat všechno pro vítězství a postup do Final Four.

Rozhodující zápas se nám vydařil. Nadhazovačka Lucka Horová společně se zadačkou Andělou Kopeckou nepustily pálkařky z Piraní k úspěšným odpalům. Nám se v útoku dařilo. Naše hráčky trpělivou hrou přidávaly v každé směně několik bodů a skvělou obranou téměř bez chyb nepustily soupeřky k ničemu zásadnímu. Zápas skončil nakonec rozdílem v 5. směně 10:1. 

Komentář trenérů:

Holky předvedly bez pochyb nejlepší zápas sezóny. Po poctivé přípravě dokázaly na turnaji prodat, co se naučily, zvedly si také sebevědomí a těší se na Final Four, které se bude hrát 18.-19. září ve Dvoře Králové. Jen tak dál !!!

Vytisknout E-mail