Softball

Kadetky v letošní sezóně obstály

Mladý tým kadetek se přes problémy s koronavirovými restrikcemi přes zimu poctivě připravoval. Když nešlo jít do tělocvičen, naběhaly holky spoustu kilometrů a když to šlo, trénovaly venku. Úsilí se nakonec vyplatilo a nejmladší tým ligy kadetek se probojoval do Finálového turnaje.

Jak to všechno bylo?

Před sezónou tým absolvoval několik přípravných zápasů a v červnu se konečně mohlo hrát naostro.
Liga kadetek byla rozdělena do 3 divizí a holky čekaly dva červnové turnaje se soupeři Cats Brno, Specrtum, Tempo a Joudrs B.

V 1. turnaji na Spectru se holky probojovaly do finále a po urputném boji podlehly týmu Cats Brno a skončily na skvělém 2. místě. Skvělý začátek.

 

2. turnaj se hrál na Joudrs. Cats tentokrát holky v základní části porazily a postoupily do finále. 
Ve finále se utkaly se Spectrem. Zápas byl hodně vyrovnaný a holky bojovností urvaly vítězství a postup do Mezidivizního turnaje z 1. místa naší divize.

Na Mezidivizní turnaj se začátkem září sjely do Merklína týmy Piranhas Beroun, SK Joudrs Praha, Softball Club Merklín, Storms Řepy a náš tým. Bojovalo se o 2 místa ve Final four.
První ze základní části turnaje postupoval přímo, 2. se 3. se měly utkat o druhé postupové místo. 
Merklín suverénně vyhrál základní část, Piraně byly druhé a naše holky skončily v základní části třetí.
Naše holky byly nabuzené a odhodlané Piraním vrátit porážku ze základní části. A jak se rozhodly, tak udělaly. Odehrály nejlepší zápas sezóny a nedaly Piraním šanci. Vyhrály 10:1, postoupily do Final four a tím si splnily cíl sezóny.

 

Final four se hrálo ve Dvoře králové. Z druhé divize přijely týmy Trutnova a Žraloků Ledenice. Všechny zápasy měly skvělou úroveň a také naše holky hrály skvělý softball. Tentokrát jim ale chyběla trocha štěstí. Ze všemy týmy prohrály o bod, včetně zápasu o bronz s Merklínem a skončily na 4. místě.

Pro náš mladý tým to byla úspěšná sezóna. Holky nabraly spoustu zkušeností, zvedly si sebevědomí a žačaly si věřit. Pozitivní byl zejména výkon na pálce a bojovnost týmu v útoku. Také z  několika otočených zápasů mají trenéři velkou radost.
Příští rok čeká tým další výzva - Superliga kadetek.

Za tým kadetek hrály:
Nadhazovačky: Jana Amortová, Lucka Horová, Aneta Moravcová a Kiki Šritrová
Odkečrovaly to: Olivka Čápová, Emily Hložek a Andy Kopecká
Na dalších postech hrály: Sofie Cermanová, Sára Dačeva, Dorka Havrdová, Kája Helísková, Fany Kroupová, Róza Mašová, Áďa Šeráková a občas Eva Urmanová a Jasmína Pazurek.

Jen tak dál !!! Go SaBaT

Vytisknout E-mail