Softball

Kadetky SaBaTu na Pony league bronzové

Tým kadetek se celou zimní sezonu poctivě připravoval na novou sezónu o soutěž výš než loni - Superligu kadetek. Po přípravných zápasech s Joudrs nás čekala zkouška připravenosti na mezinárodním turnaji Krčanda – Pony league. Náš tým posílily „adoptované“ hráčky STM U15 z Moravských klubů.
Turnaj pořádal tradičně klub Eagles a od 21. do 24. dubna se v Krčském areálu za studeného a občas deštivého počasí utkalo 8 mládežnických týmů systémem každý s každým.

Ve čtvrteční poledne náš tým čekal známý soupeř – Piranhas Beroun. Do zápasu zápasu šly naše kadetky s touhou vyzkoušet sílu týmu. Zápas se vyvíjel od začátku příznivě. Holky nepustily Piranhas k zásadnímu útoku a vyhrály 7:3. Výhru zařídila zejména dobrá hra na pálce a to je pro trenéry vždy dobrá zpráva. Nadhazovaly Lucka Horová a Yeva Kysil.

Druhý zápas už byl trochu těžší, protože jsme proti sobě měli tým Německa U15. Zápas se nevyvíjel dobře. Holkám se nedařilo načasovat na německou nadhazovačku. Skóre se přesýpalo a zápas dospěl do remízy. V tie-breaku se náš tým konečně probudil a sérií odpalů strhl vítězství na svou stranu. Vyhráli jsme divokým skóre 16:12.

Nadhazovaly Jindra Mateřanková a Aneta Moravcová.

 

V pátek nás čekaly silný tým kadetek Eagles. Do 2. směny holky se soupeřem držely krok, ale po několika chybách a dobrých odpalech kadetky Eagles našemu týmu utekly. Zápas jsme prohráli 1:9. Nadhazovaly Terka Školoudíková a Kristýna Šritrová.

Druhý páteční zápas jsme hráli se Stars z Dánska. Chvíli trvalo, než se holky načasovaly na soupeřovu nadhazovačku. Dlouho to ale netrvalo. Holkám začaly létat míče od pálek a vyhrály přesvědčivě 14:5.

V sobotu náš tým čekaly 3 zápasy. Ten první hned s těžkým soupeřem. Kadetky Joudrs pálily výborně a naše nadhazovačky neměly dobrý den. Podařilo se nám dát 5 bodů, ale to bylo málo. Prohráli jsme 5:11

Dalším soupeřem byla Litva. Tentokrát neměly svůj den nadhazovačky soupeře. Od začátku utkání jsme obsazovali mety a předvedli i několik tvrdých odpalů. Zvítězili jsme bez problémů 13:1. Nadhazovala Aneta Moravcová a dohazovala Anička Mateřanková.

Poslední sobotní utkání jsme odehráli s kadetkami Storms. V tomto zápasu konečně spadla z našich pálkařek nervozita a létal jim od pálek jeden odpal za druhým. Naše nadhazovačka držela pálkařky Storms na uzdě a nedovolila Storms skoro nic.

Náš tým vyhrál rozdílem 12:2. Nadhazovala Yeva Kysil.

V základní části náš tým skončil na 3. místě a v neděli se kadetky měly utkat o bronzovou medaili s týmem Piranhas. 

Hned od začátku naše kadetky nadělily Piranhas 4 body a Lucka Horová soupeřkám na nadhozu dovolila jen málo. Nakonec utkání ukončil déšť a naše holky vyhrály 6:4 v nedohrané 3. směně

Turnaj Krčanda Pony League U16 vyhrály kadetky Eagles, stříbrný byl tým Joudrs. 

3. místo Sabatu je skvělý výsledek našich kadetek. Ke konci turnaje se prosazovaly v útoku silnými odpaly a potvrdily, že se pálkařská příprava se v zimní sezóně vyplatila.

S trenéry jsme se dohodli, že turnaj budeme hrát rozvojově, a tak měly všechny hráčky odehráno plus mínus stejně startů na pálce. V týmu se vystřídalo na prkně 8 nadhazovaček, to v SaBaTu ještě nikdy nebylo.

Naše kadetky si věří a chtějí bojovat o umístění v horní části Superligy.

Děkujeme rodičům a fanouškům za skvělou podporu z tribuny.

Soupiska SaBaTu: Jana Amortová, Olivie Čápová, Emily Hložek, Lucie Horová, Hanna Kitkhtenko, Františka Kroupová, Yeva Kysil, Anna Mateřanková, Jindřiška Mateřanková, Aneta Moravcová, Valerie Olinyk, Kristýna Šritrová a Denisa Šustrová.

Pony league - výsledky: https://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=3280&pda=2&admina=

 

Vytisknout E-mail