Softball

První halový turnaj - spokojenost

Během uplynulého víkendu náš znovuomlazený A-tým otestoval svoje síly na prvním halovém turnaji. Ve skupině jsme zahájili s týmem Joudrs B a po nevýrazném výkonu v útoku a drobných nepřesnostech v obraně prohráli 0:2.

Večer nás pak čekal double-zápas s Chemií a Eagles. Na nadhozu se poprvé jako oficiální součást Áčka představila Kristý. Přestože se blýskla velkým počtem SO (11), tak to nestačilo... Vyhrát jsme nedokázali. Stále nás pronásledovaly neduhy z minulé sezóny - zbytečné jednoduché chyby a téměř nulová pálka - znamenaly konečný výsledek 0:5.


Závěr večera však byl úžasný. Kristý chytila chuť a chtěla se postavit dalším   dobrým pálkařkám. Během zápasu potrápila nejednu hráčku Eagles a připsala si další cenné skalpy (8xSO). To zřejmě nakoplo celý tým. Obrana /za zmínku stojí, že až na jednu výjimku celá juniorská/ nezaváhala a zvládla i těžší situace. A když se povedlo stáhnout i 3 body, bylo jasné že tuhle radost si vzít nenecháme. Stejně jako v uplynulé sezóně se nám znovu daří porazit "mistra" - 3:1.

   I přes tuto výhru jsme ve skupině skončili na posledním místě, a tak jsme v neděli ráno potkali další extraligový tým - letošního nováčka Tempo. Hned v úvodu si Kristý opět zjednala respekt (2 směny - 6 SO). Útok navíc ke klidu přispěl hned v úvodu jedním bodem v první směně a druhým ve druhé. A protože jsme se vyvarovali výraznějších chyb, šli jsme po výhře 5:1 hrát o 5. místo.

   Závěr turnaje jsme tak měli shodný s jeho začátkem. Soupeřem nám byl opět tým Joudrs B. Kdo by viděl oba zápasy, zřejmě by nemyslel, že hrál ten samý tým. Byli jsme při chuti. Předchozí výsledky nás nakoply správným směrem. Hravost, nasazení a bojovnost se naším týmem šíří jako nákaza.  V úvodu jsme udrželi soupeře na uzdě i s plným polem. "Starší" najednou začali skákat rybičky (Hinty) a všichni v sobě naráz nacházeli sílu rozhodnout. Obsadit mety a stahovat body už nebyl žádný problém (Petra, Any, Hinty, Kája, Týna). Postupně jsme soupeřky téměř vymazali ze hřište a ty již nenašly sílu vzdorovat. Zaslouženě jsme vyhráli znovu 5:1 a obsadili tak pěkné 5. místo.

Naše bilance 3 výhry: 2 prohry je stejná jako má druhý (Eagles) a třetí tým turnaje (Storms). Ještě cennější je ale stále se lepšící tým, skvělé zapojení "mladých" a výborný nadhoz. To vše je velkým příslibem do sezóny. Stále je ale co zlepšovat. Naším cílem musí být vymázání oněch zbytečných školáckých chyb a umění zopakovat skvělé výkony v každém dalším zápase. Našlápnuto k tomu máme dobře.

Turnaje se zúčastnili: Hinty, Any, Šípek, Kája, Týna, Petra, Fajty, Míša, Mlčoch, Monča, Verča, Anička, Pája, Kristý      a     Guťa, Petr, Mňéřa a Vašek                        Díky všem.       PM

Vytisknout E-mail