Softball

JIC W2 - 2. místo a individuální cena

Po měsíci jsme znovu vstoupili do halového turnaje na Joudrs a zdá se, že jsme navázali tam, kde jsme skončili. Zahájili jsme s týmem Joudrs C v čele s Jitkou na nadhozu. Tým nekladl velký odpor, dobře jsme se rozehráli, postupně přidávali bod za bodem a vcelku hladce zvítězili 6:0.

Ve druhém zápase nahradil původně přihlášený Mistrál, tým Red cats - mix hráček Joudrs. Síla tohoto týmu se dala vytušit, když jeho základem byly hráčky Áčka (Rendlová, Novotná, Výborná, Klimplová K.) Byla to tedy pro nás další zkouška. Na nadhozu čelila tlaku Kristý, a přestože na ní jistá míra nervozity byla znát, tak situaci zvládla. Nejednou si opět vypomohla i SO a když i obrana šlapala na výbornou, muselo to dopadnout dobře. Soupeřky nám k bodu pomohly zaváháním - po odpalu do vnějšího pole se míč dostal až k zadní stěně. V závěru jsme se uklidnili druhým bodem, a tak cenné vítězství 2:0 bylo naše.

V posledním zápase jsme si nemohli dovolit zaváhat. Mohlo by se nám totiž stále stát, že bychom spadli do spodní skupiny. A to jsme nechtěli. Důvodem nebylo jen časné ranní vstávání, ale i odhodlání dostat se až do finále. V cestě nám stály Eagles juniorky, které si na pomoc vzaly naší "starou známou" Verču Burianovou. Ani tohoto jsme se nezalekli. O vedení 1:0 z úvodu zápasu jsme sice nedorozuměním v obraně přišli, ale sérií ulejvek a nátlakou hrou jsme si v závěru vytvořili malý náskok dvou bodů. Petra na na nadhozu si s mladými hráčkami zkušeně "hrála", a  tak tým vítězství 3:1 udržel.

                    jic 2 pyramida 

V neděli jsme jako vítěz skupiny nastoupili v prvním semifinále proti PV. Nakonec to byl těžší zápas než jsme možná čekali. Částečně se na tom možná podíleli nezkušení rozhodčí (nu což, to k tomu holt už patří). Situaci jsme však zvládli. Hned v úvodu jsme si znovu pomohli vedením 1:0. O něj jsme sice vzápětí zbytečně přišli, když se opakovala chyba v obraně. Drama ale  tým v čele s Kristý na nadhozu nepřipustil. Vyhráli jsme opět 3:1 a byli ve finále.     //// zdá se, že vítězství s tímto skóre je nám letos souzeno - tak doufejme, že to tak bude i celou sezónu :) ///

Bylo jasné, že soupeřem nám bude někdo z domácích Joudrs. Nakonec zkušenější tým Red cats porazil zálohu Joudrs B 4:1 a nás tak čekala repríza včerejšího zápasu. Věřili jsme, že náš fungující tým, tentokrát s Jitkou na nadhozu, zvládne i tento další těžký zápas.

Finále se hrálo na 5 směn. A opravdu to bylo dramatické až do konce. Šance byly na obou stranách a když jsme v 5. směně chytili ve výskoku pěkný odpal téměř do zadní stěny (Petra), tak na ukazateli svítily stále dvě nuly. Rozhodnout tedy musel tie-break. Úvod vyšel dobře, "povinný bod" jsme dovezli a jen málo chybělo, abychom nepřidali i další (hezký odpal, ale 9-3 aut a pak těsný třetí aut na jedna..). Soupeřky pak měly asi trošičku více štěstí. Ulejvku jsme zahráli, ale příhoz bohužel trefil záda běžce. Stále se nic nedělo. Bylo vyrovnáno, obsazená 1.-2. meta a jeden aut. Odpal na dvojku jsme však chtěli hrát od trojky, ale nevyšlo to. Nepřesný hod znamenal vítězství soupeřek 2:1. Ale i tak to byl dobrý zápas a dobrý celý turnaj, který nám ukázal, kde ještě musíme do sezóny zabrat. Zároveň jsme si ale ukázali, že umíme zvládat těžké situace, jít si za svým a vyhrát !!   :)      

Úspěchem není jen celkové 2. místo, ale získali jsme také individuální ocenění pro nejlepší nadhazovačku. Stala se jí Kristýna Malá.

Jí i celému družstvu gratulujeme.  

  jic 2 vsledn  jic 2 cena nej nadhoz

Složení (tentokrát bez juniorek, které měly jarní prázdniny): Jitka H., Any Š., Jíťa Š., Anička H., Týna S., Anička Fajty, Zuzka, Kája J., Míša M., Kristý M., Petra M. a Guťa, Petr, Vašek

 

                                                               PM

Vytisknout E-mail