Softball

Vstup do Extraligy - vyrovnaná bilance a další HOMERUN

  Úvodní zápasy po našem návratu do Extraligy na nás čekaly na domácí půdě. V sobotu nás čekali Žraloci Ledenice, kteří letos chtějí bojovat o medaile. Do zápasu jsme vstoupili bez respektu. Lúca i obrana držela soupeřky od možnosti doběhnout na domácí metu. Skóre tak až do 4. směny bylo stále na nule na obou stranách. Zde jsme udeřili my. Kristý po svém odpalu doběhla až na druhou metu, pak stačilo, aby další aspoň kontaktovali míč - Zúze se to povedlo a Kristý dobrým obslajdem doběhla pro cenný bod. Zahrozila ještě Lúca, ale nikdo další jí domu nestáhl. Toto vedení jsme drželi až do 6.směny, kdy se zase jeden dobrý hit povedl Žralokům. Ostatní nebezpečí jsme ubránili, stejně jako ledeničtí, a tak jsme si hned v prvním zápase mohli vyzkoušet tie-break. Šťastnější byli nakonec Žraloci, když netradičně místo ulejvky volili odpal, a ten jim navíc vyšel a stáhli bod. Naše snažení už na těsné prohře nic nezměnilo. Zároveň nás to však vůbec neodradilo, svoji šanci jít se poprat o výhru hned v druhém zápase, jsme chtěli využít naplno. Ikdyž se soupeřkám hned v první směně pocedlo získat 1 bod, nenechali jsme se zaskočit. Zatlačili jsme a doběhli hned 4x. Pak jsme se na delší dobu odmlčeli, zatímco soupeř ve 2. směně přidal 1 bod a ve čtvrté se mu sešly další odpaly a dokonce se ujal vedení 4:5. Na mety jsme se dostávali, ale stáhnout body domů nám nevycházelo. Naštěstí jsme soupeřky už k ničemu nepustili, střídající Kristý svoji premiéru na nadhozu v Extralize zvládla ve spolupráci s obranou na výbornou a rozhodující úder přišel v dohrávce 6. směny, kdy se při 2 obsazených metách opřela do míče Hinty. Její double hit otočil skóre na naši stranu a pro jistotu jsme po divokých nadhozech, metě zdarma a hitu Káji přidali další body, které nám do poslední pbrany přidaly klid. Výhra 8:5 byla určitě za celý den víc než zasloužená.

            sabat-ledenice 8            13 banner EXL       sabat-ledenice 18                    

   V neděli nás čekaly nevyzpytatelné Storms Řepy, které v sobotu dokázaly znovu porazit i Joudrs. Hráli jsme ale opět velmi dobře a soupeřky působily zaskočeně. Zřejmě nečekaly, že to nebudou mít jednoduché. Postupně bylo znát, že přibývá nervozity na jejich straně. Toho jsme využili ve 3. směně a po slepu Fajty, ulejvce Káji a nepřesnosti soupeřovi obrany získali první bod. Další zaváhání si pak odpalem vynutila ještě Zúza a my měli rázem body 3. Když pak Storms v 5. směně přecijen dovezlo 1 bod a mohlo hrozit, že by je to mohlo nakopnout, tak jsme hned v dohrávce po odpalu Jíti bod vrátili, Řepy ubránili a pro jistotu v další směně přidali bod ještě jeden. Na zvrat už soupeř neměl. Druhá, důležitá výhra byla naše - 5:1. 

Jak dobře jsme odehrály předchozí zápasy, tak špatně jsme vstoupili do závěrečného duelu. Několik chyb v úvodu znamenalo rychlé vedení Řep 3:0. Jíťa H. odpověděla stylově - zaznamenala náš druhý letošní HOMERUN - ale bohužel na prázdné mety a navíc jsme v ten moment neměli.   sabat-ledenice 17                                               sabat-ledenice 9              

Soupeře to otupělo jen na chvilku. Ve třetí směně se Storms probralo a několika odpaly navýšilo skóre až na 7:1. Určitě jsme nic nevzdali, ale zastavit soupeřky a dát víc jak jeden další bod po triple hitu Káji se nepovedlo. Zápas tak skončil předčasně 2:9.     

Nevydařený konec víkendu nám však náladu příliš nezkazil, vstup do soutěže ve vyrovnané bilanci 2 výhry a 2 prohry, jeden zaznamenaný homerun, nám ukazují, že máme na to bojovat s ostatními. Všichni ostatní soupeři na tom zatím jsou obdobně. Nesmí nás to uspat, ale nakopnout. Příští víkend hrajeme jen v sobotu a nebude to jednoduché. Čeká nás úřadující mistr Joudrs, ale co - nemáme co ztratit a Řepy je také porazily, tak proč ne my, když mi Řepy ano. Určitě nás sledujte.

 

Vytisknout E-mail