Softball

Z prvního kola Poháru ČSA berou ženy páté místo

Velikonoční první kolo poháru ČSA žen se odehrálo na hřištích Joudrs a boje s extraligovými týmy zvládl celek SaBaTu velmi dobře. Ačkoliv se umístil ve spodní části tabulky, trenér Kuča je s celkovým vystoupením týmu spokojen a je obzvlášť pyšný na zápasy s favority, Tempo a Joudrs, které byly oba velmi těsné.

„Na turnaji jsme předváděli pěknou hru. S favority jsme sice dvakrát prohráli, ale byli to těsné zápasy, takže se nemáme, za co stydět. Perfektně nám fungovaly oba nadhozy, slušně jsme hráli na palce i v poli.“ hodnotí výkon obou dnů Kuča. Ve skupinových pátečních zápasech si nejprve tým hravě poradil s Eagles Praha (7:3) a dále hostem turnaje, ruským týmem Kalita (12:0). Večer však přišel těžký zápas proti Joudrs (0:3) a v sobotu ráno souboj s Tempo Titans, který unikl jen o kousek (2:3).

 

 

 

Třetí místo ve skupině znamenalo pro trojský tým boj o celkové páté místo, který svedl proti pražské Kotlářce. Zápas byl v jasné režii hráček SaBaTu a výhrou 9:0 získává do tabulky Poháru 8 bodů. O předvedeném výkonu se rozpovídala také nadhazovačka Lucie Maršíková: „Týmové vystoupení na turnaji hodnotím velmi pozitivně. Ve všech zápasech se nám dařilo jak v útoku, tak i v obraně. Obrana byla téměř bezchybná, nastřílely jsme spoustu krásných hitu a odehrály jsme dva velmi vyrovnané zápasy, ve kterých jsme bohužel tahaly za kratší konec. I přesto není páté místo na turnaji špatný start do sezóny. Letos bude liga velmi vyrovnaná a my budeme rozhodne bojovat!“

 

 

 

 

Vytisknout E-mail