Softball

EXTRALIGA V DUCHU AMERICAN DAY

Po reprezentační přestávce pokračovala Extraliga dalšími zápasy.  Ty naše se nesly ve znamení AMERICAN DAY - jak jinak zpestřit naše utkání, když máme dvě americké hráčky, Allyn a Paige. Celou akci zahájil pár slovy předseda ČSA Gabriel Waage, který ocenil snahu klubu o rozvoj a modernizaci trojského areálu a popřál hodně zdaru všem dalším budoucím plánům. Předseda klubu Jan Zákora se zase ujal slavnostního nadhozu úvodního duelu s Eagles Praha.

A protože počasí na akci už nemohlo být lepší,  tak nic nebránilo, aby si diváci, kterých přišlo mnohem více než obvykle, vychutnali jak všechny americké speciality (hamburgery, steaky, hot dogy, muffiny, brownies), tak pěkný a napínavý softball.

SaBaT – Eagles, první zápas, 4:3

Domácí hráčky hnány fanoušky se chtěly náležitě předvést. A podařilo se. První útok Eagles zastavily bez zaváhání a sérií dlouhých odpalů (3x double) se rychle ujaly vedení 3:0. Pěkných odpalů bylo k vidění dost a dost i v dalším průběhu zápasu. Často ale mířily přímo na krčské hráčky, a tak další body nepřibývaly. Orlice se tak nenápadně krok za krokem dotahovaly a v 5. směně stav utkání vyrovnaly. SaBaT však trpělivou hrou donutil soupeřovu nadhazovačku k chybám a po několika nepřesných nadhozech vrátil vedení na svoji stranu. Poslední útok Eagles na konečném výsledku 4:3 již nic nezměnil.

SaBaT – Eagles, druhý zápas, 5:9

Také druhý zápas začal vyrovnaně. Tentokrát však bylo k vidění více nepřesností. Po několika velmi těsných situacích na metách, mělo slabší chvilku domácí pole, a tak Eagles ve 3. směně odskočilo na rozdíl 4 bodů. SaBaT však souboj nevzdával a v 5. směně donutil k chybám i soupeře a zápas znovu zdramatizoval, když se dotáhl na rozdíl jediného bodu. V závěru byl však šťastnější soupeř, když jeho odpaly byly o něco důraznější a vynutily si další nepřesnosti. A tak si výhru z druhého zápasu, asi spravedlivě, odneslo Eagles.

Druhým zápasem však American day nekončil. Pokračovala zábava jak na atrakcích zapůjčených ČSA, tak na hřišti a samozřejmě na terase a na baru. American day tak plynule přešel na American night a druhý den se na hřišti v Troji pokračovalo nanovo.

Předskokanem A-týmu byl v neděli ráno B-tým, který svá utkání 2.ČSLŽ s Trutnovem zvládl bez zaváhání. Po něm pak již naskočilo áčko proti Chemii-Kotlářce.

SaBaT – Chemie-Kotlářka (1:5 a 13:0)

Dva zápasy, které se od sebe lišily jak nebe a dudy. Nepovedený začátek domácích a skóre 0:2 soupeře nakoplo k bezchybnému výkonu. SaBaT jistě věřil, že na pálce dokáže zápas zvrátit, ale „velkých“ odpalů bylo pomálu. Užuž to vypadalo, že 5. směna přinese změnu, ale nedůrazný běh naopak znamená double out pro soupeře a stopku pro SaBaT. A když se k nepovedenému útoku v následující směně přidává vedle hráčských nepřesností i špatná komunikace, strhává vedení na svoji stranu definitivně. Zápas tak končí 1:5.

Vědomi si svojí síly, vstupují domácí hráčky do druhého zápasu s větší soustředěností. Ujímají se vedení, Kotlářce nedovolují nic většího a ve třetí směně definitivně 10 body ukončují zápas. Bilance 1:1 je sice méně, než se čekalo, ale důležité je, že se zaváhání znovu neopakovalo a neznamenalo pro SaBaT v tabulce žádnou velkou ztrátu.

Joudrs - SaBaT  (6:0 a 10:0)

Jarní část sezóny pak SaBaT ukončil předehrávkou zápasů s Joudrs. Ve shonu všedních dní byl úspěch, že se tým sešel včas a v dostatečném množství. Přestože výsledky vypadají jednoznačně, tak jsme bojovali a drželi se a nejednou byl bod na spadnutí. Ale nepovedlo se. Před prázdninami tak je SaBaT na 4. místě extraligové tabulky a dveře play-off jsou otevřeny dokořán.

Vytisknout E-mail