Softball

Petr a Tomáš Kučovi: "Určitě budeme dál fandit!"

Petr a Tomáš Kučovi jsou původem baseballisti z Ostravy. Spolu převzali a trénovali ženský A tým v extralize. I přes kvalitní výkony a snahu se brány opět zavřely již ve čtvrtfinále. Po několika sezonách oba bratři u týmu bohužel končí. My pevně věříme, že je uvidíme jako diváky nebo za nějaký čas opět v roli hráčů nebo trenérů. Přečtěte si zajímavý dvojrozhovor!

 

1) Pánové, u týmu po letech končíte. Co vás vedlo k rozhodnutí odejít?

Petr: Je to určitě kvůli času. Už v uplynulé sezóně jsem se nemohl účastnit všech tréninků a zápasů. Jsem dost často pracovně mimo republiku, do toho bylo několik svateb kamarádů a další záležitosti, kvůli kterým jsem se rozhodl do příštího roku nepokračovat a předat tým někomu, kdo se mu bude schopen stoprocentně věnovat.

Tomáš: Čas. Od jara jsem změnil práci a hodně cestuji, takže na tréninky jsem se skoro nedostal. Zastávám názor, že se věci mají dělat pořádně nebo vůbec, a proto bylo finální rozhodnutí o skončení docela jednoznačné.

2) Jak byste hodnotili loňskou sezonu? Po vydařené základní části a čtvrtém místu bohužel překvapivý konec ve čtvrtfinále.

Petr: S konečným šestým místem samozřejmě nemůžeme být spokojeni, chtěli jsme skončit lépe než loni, ale až na ten závěr to podle mě byla vydařená sezóna. Povedlo se nám do týmu pěkně začlenit americké posily, což nám pomohlo nejen po sportovní stránce. Bohužel musely holky v létě odjet a i když tým bojoval až do konce, tak se nám nepovedlo zvládnout klíčový čtvrtfinálový víkend.

Tomáš: Výsledkově určitě za očekáváními. Bohužel jsme se nedokázali pořádně hecnout po nečekaném odjezdu amerických posil. A hlavně v útoku se nám je nepodařilo dostatečně nahradit.

3) Když budete hodnotit celé vaše působení u týmu, jaký podle vás holky udělaly pokrok?

Petr: Mně se především líbilo, že holky hrají softball pro radost a přitom mají většinou stále motivaci se zlepšovat. Zvlášť pozitivně hodnotím postupné začlenění juniorek do A-týmu, což je proces, který se neustále zlepšuje a podílí se na něm stále více lidí.

Tomáš: Největší pokrok vidím v oblasti, která pořád zůstává jedním ze slabších míst. Jde o umění vyhrát zápas. Spousta holek má problém přenést svojí tréninkovou výkonnost do zápasů. Věřím, že jsme i my holkám pomohli tuhle bariéru překonávat a předvést to nejlepší, když je to třeba.

4) Co vám vaše působení na Sabatu a u ženského A týmu dalo, změnilo vás nějak?

Petr: Rozhodně to byla zajímavá zkušenost. Kromě toho, že mě to upřímně bavilo, tak mě to i částečně naučilo, jak pracovat s lidmi, motivovat je nebo třeba řešit různé problémy.

Tomáš: Hodně zábavy, potkal jsem spoustu zajímavých lidí, naučil jsem se rozdíly mezi softballem a baseballem. Ale hlavně jsem asi z 10 % pochopil, jak funguje ženský kolektiv :-)

5) Máte nějakou jednu vzpomínku, která vám utkvěla, na co budete dlouho vzpomínat?

Petr: Rozhodně moje první soustředění s týmem před dvěma lety. Tehdy ještě jako asistent jsem kvůli Guťovo (Petr Gutvirt pozn.) zranění dostal holky na starost poprvé sám, a to rovnou na 5 celých dní. Docela sem se toho bál, ale nakonec jsme si to perfektně užili.

Tomáš: Určitě první turnaj v Hluku. Tehdy jsem pochopil, že to s holkama bude zábava a že to spolu nějak zvládneme.

6) Jaké cíle by měl mít tým příští rok?

Petr: Bude hodně záležet na případných změnách v kádru. Se současným složením si myslím, že by měl být cíl čtvrtfinále. Pokud se podaří ulovit nějakou posilu, tak možná ještě o krok výš.

Tomáš: Celá liga je poslední roky hodně vyrovnaná, ale čtvrtfinále by určitě holky zvládnout měly. A věřím, že tam to holky do třetice zvládnou.

7) Uvidíme vás někdy v roli diváků, je reálný návrat k trénování?

Petr: Jako diváka mě určitě uvidíte, o výsledky SaBaTu se budu pořád zajímat. Když mi to vyjde, tak rád přijdu i fandit. Trénování obecně mě hodně bavilo a dokážu si představit, že se mu ještě někdy v budoucnu budu věnovat, ale právě ze zmiňovaných časových důvodů to asi nebude nejbližších letech.

Tomáš: Jak říká bratr, určitě občas fandit přijdu, ale trénování na nějakou dobu aktuální není.

8) Co budete dělat se vším volným časem? Co rádi děláte?

Petr: Já hlavně rád trávím čas s kamarády a přítelkyní, rád cestuji, chodím na výlety, hraji fotbal a samozřejmě sleduji baseball, takže doufám, že budu mít na všechny tyhle aktivity příští rok víc času:)

Tomáš: Díky nové práci mám toho volného času opravdu málo. Takže jsem rád za každou volnou chvíli s manželkou, a jinak ve volném čase rád sportuji nebo zajdu s kamarády na pivo.

9) Poslední vzkaz nebo přání?

Petr: S holkama už jsme měli rozlučku, kde jsem jim popřál, ať se jim daří a ať hrají pořád s úsměvem na rtech a naplno. Celému SaBaTu bych popřál snad jen mnoho dalších vychovaných talentů v baseballu i softballu.

Tomáš: Hlavně ať je hra pořád stejně baví a užívají si to.

 

 

Díky pánové za váš čas a energii, kterou jste týmu a klubu věnovali.

Vytisknout E-mail