Softball

Opening day na Sabatu

Neděle 29. dubna se v areálu SaBaT Praha nesla ve znamení kvalitního softballu, krásného počasí, chutného občerstvení a velkého zapálení všech přítomných. Konal se zde Opening day – zahájení extraligové sezóny, který však byl něčím vyjímečný. Ženské Áčko se  rozhodlo tuto akci zorganizovat hlavně na podporu miniazylu Voříškov, který se stará o opuštěné a týrané psy.

Areál lákal návštěvníky barevnou výzdobou již od tramvajové zastávky a při vstupu do něj na každého dýchla skvělá sportovní a přátelská atmosféra. Návštěvníkům se naskytlo několik způsobů, jak na pejsky z Voříškova přispět.  Mohli buď přímo darovat jakoukoliv částku do speciální kasičky, nebo přispět nepřímo zakoupením předmětů na „bleším trhu“ dole pod clubhousem. Zároveň si mohli pochutnat na domácích pečených sladkostech a slaných zákuscích, čímž také podpořili Voříškov. Samotné Áčko pak pomocí akce „Každý hit štěká“ přispělo 50,- za každý hit soupeře (Kotlářky) a naopak.

Během dne bylo stále co dělat a na co koukat. O dopolední program se postaraly zejména hráčky týmu žakyň, které zde dohrávaly svůj turnaj proti softballistkám z Trnavy. Nemohli chybět ani zástupci miniazylu Voříškov, kteří přivedli dva čtyřnohé kamarády – Pepinu a Garpa. Ti se po celou dobu své návštěvy těšili velké pozornosti a nekonečnému drbání za ušima. Po napínavém zápase žákyň proběhlo společné focení s týmem Áčka, s pejsky z Voříškova a s dalšími přítomnými.  V 11 hodin byla na pořadu dne ukázka psích dovedností, která proběhla pod taktovkou Kristýny a Míši Malých z A-týmu a jejich šikovných psích mazlíčků.

Po polední pauze se začalo na svá sportovní utkání připravovat ženské Áčko, které na začátek nové extraligové sezóny očekávalo Kotlářku. Slavnostního nadhozu na zahájení zápasu se zhostil starosta městské části Troja Tomáš Bryknar. Ve 14 hodin začal první ze dvou zápsů, který byl až do samého konce velice napínavý. I přes nepovedený začátek se dokázalo trojské Áčko oklepat a během druhé směny srovnalo stav na 4:4, začínalo se tedy nanovo.  Skóre takto vydrželo až do poslední směny i přes to, že hráčky SaBaTu v útoku, taženým především skvělými výkony Anny Hintnausové, dál tlačily na obranu Kotlářky, a ani Kristýna Malá na nadhazovacím prkně toho naopak soupeřkám moc nedovolila. Rozuzlení přišlo až na samý závěr zápasu, kdy se na dva auty do růžku hřiště za devítku skvěle trefila Karolína Jirsová a díky rychlému běhu si střihla inside the park homerun, čímž navýšila skóre na 5:4 a ukončila tak zápas vítězně pro děvčata z Troji.

Všem bylo jasné, že ani druhý zápas nebude mít v průběhu jasného vítěze, diváky tak čekalo další napínavé utkání. SaBaT si tentokrát nenechal ujít začátek zápasu a po druhé směně vedl 2:0, tento stav se však vzápětí změnil, když Kotlářka ve třetí směně skóre dorovnala a následně v pátém inningu další dva body přidala navíc. Stav navýšila ještě dvakrát a shodně po dvou bodech, trojské Áčko přidalo v šesté směně pouze jeden bod, a šlo tak do dohrávky sedmé směny s mankem 5 bodů na soupeře. K druhému vytouženému vítězství však nedošlo. Domácí hráčky se sice dokázaly vrátit zpět do hry díky tvrdým odpalům a dovezly domů 4 body. Poslední bod chybějící k tie-breaku již udolat nedokázaly, a tak druhý zápas skončil opět těsně, tentokrát však ve prospěch hostů 7:8.

Během obou zápasů padlo celkem 27 hitů (SaBat 16, Kotlářka 11), díky čemuž se do kasičky pro pejsky z miniazylu přidalo dalších 1 350,-. Celkem se během Opening Day podařilo vybrat krásných 10 500 Kč, které poputují do Voříškova. Celá akce splnila svůj účel, kterým bylo nejen příjemně a sportovně strávit slunečný den, a hlavně vybrat dostatek prostředků na dobrou věc, a za to patří veliký dík každému, kdo se na tomto otevírání sezony jakoukoliv měrou podílel.

 

Vytisknout E-mail