Softball

Softballové Béčko příští rok opět v druhé lize

Až poslední hrací víkend (21. - 22. 9.) se rozhodovalo o tom, který z týmů zůstane v druhé softballové lize žen.

V sobotu nás čekal nejtěžší soupeř – Cats Brno. První zápas byl velmi vyrovnaný a moc se nebodovalo. Ale tlak jsme ustály a v závěru bodík po bodíku soupeřky udolaly v poměru 3:2. V druhém zápase se hráčkám z Brna dařila pálka hned od začátku a když jsem po druhé směně prohrávaly 8:0, už jsme se nedokázaly zvednout. Výsledkem byl rozdíl v páté směně, a to 15:3.

V neděli jsme měly uhrát alespoň jednu výhru, aby bylo potvrzené naše setrvání ve druhé lize i v příštím roce. Nervozita nám ale asi svázala ruce a stav 1:8 po čtvrté směně nevypadal moc nadějně. Ale Béčko se nevzdává a umí zabojovat! Postupně jsme náskok snižovaly až přišla sedmá směna a s ní vítězné body. Výsledek 10:8 znamenal, že pro příští rok máme druhou ligu v kapse. V posledním zápase sezóny jsme už hrály s klidem a uvolněně a i přes únavu z nadstandardně dlouhých zápasů jsme si dopřály sladkou tečku na závěr v podobě vítězství 13:8.

Tímto sezóna Béčka končí. Jménem celého týmu bych chtěla poděkovat všem, kteří nám fandili a drželi palce. Díky a příští rok zase!

A na úplný závěr bych vás chtěla požádat ještě o podporu našich holek z Áčka. To stále bojuje a abychom si něco nezáviděly, tak i tady jde o setrvání v soutěži (extraliga žen). Jestli tedy chcete a můžete, přijďte tuto sobotu na SaBaT. Dopoledne se můžete naladit turnajem, v němž se představí naše žákyně, a odpoledne naplno zafandit našemu A týmu. Děkujeme!

Šárka Kolovratová, hráčka softballového A i B týmu žen

 

 

Vytisknout E-mail