55_20230929_153027.jpg

Coachballové jedenáctky pátí na MČR

Stejně jako v předchozích letech se mix team softballu a baseballu SaBaT Praha kategorie U11 účastnil Coachballové ligy 2023.

V základní části tým hrál na všech třech turnajích v divizi Central, kde obsadil nejprve 4.místo v prvním turnaji na domácí půdě na SaBaTu, pak 2.místo v druhém turnaji na Eagles a nakonec třetí turnaj pořádaný na Joudrs vyhrál. Výběr hráčů (nejen našeho týmu) na jednotlivé turnaje byl značně různorodý a hlavně byl ovlivněn souběhem turnajů pořádaných ČBA. Našemu týmu se ale podařilo obsadit v základní části první místo v divizi, které nám zajistilo přímý postup na MČR, a tak na poslední přípravný turnaj do Brna mohla odjet parta mladých nadějných hráčů a hráček s vizí si turnaj i Brno "užít". Následně začala příprava na MČR a týmem trenérů byla vyhlášena nominace hráčů a hráček zejména podle svých herních kvalit a ne jen podle data narození.
Do mistrovského turnaje vstoupil tým těsnou prohrou 9:10 s ambiciózními Eagles, který však po počátečním náskoku soupeře každým inningem dotahoval a v závěrečné směně vítězství hráči Eagles zpečetili bravurním zákrokem centerfielda při chycení linedrivového odpalu ve skluzu při obsazené první a druhé metě. To bylo ale jediné zaváhání v základní skupině a zbylé zápasy, krom remízy s Pasos Pardubice, již byly v náš prospěch. Pálkařsky se dařilo střídavě celému týmu, a tak soupeři neměli oddychu, neb náš útok na pálce mohl přijít při každém startu. Jedním sólo HR a jedním grandslam HR se blýsknul Tadeáš Kapciug. Náš výkon nám přisoudil druhé místo ve skupině B a čtvrtfinálový zápas o postup se Severem Brno. Bohužel v tomto zápase i přes setrvávající kvalitní výkon na pálce předvedl soupeř v turnaji ojedinělé zákroky v poli a nepříznivý vývoj skóre jsme již nedokázali zvrátit. Prohra 3:5 nás odsunula do bojů B-finále o 5.-9. místo. Tam jsme již nic neponechali náhodě a jednoznačnými výhrami v prvním zápase 14:0 nad roudnickými Praotci a 19:11 nad kunovickými Snails obsadili konečné 5.místo - zatím historicky nejlepší umístění týmu SaBaT Praha v této soutěži.