89_20240528_235158.jpg

Dramatické zvraty na ČBP U9

Máme za sebou víkend plný baseballových zážitků v rámci turnaje českého baseballového poháru kategorie U9.

SaBaT se podruhé za sebou chopil pořadatelství a díky nadšení všech dobrovolníků z řad rodičů a hráčů starších kategorií jsme mohli nabídnout všem zúčastněným týmům velmi přátelské prostředí. Z osmi zúčastněných týmů byly nalosovány 2 skupiny. My jsme se postupně utkali s týmy Miners Kladno, Patriots Liberec a Orli Choceň. 

Sobotní ráno začalo pořádně zostra a i přes výborný výkon v obraně jsme s budoucím vítězem turnaje prohráli se vztyčenou hlavou 6:14. Jako druhý soupeř nás čekali Patriots Liberec. Tým, se kterým jsme se zatím na žádném turnaji nesetkali. Po zlepšeném výkonu na pálce jsme vyhráli 15:4. Bylo tedy jasné, že se v posledním sobotním zápase utkáme o postup do semifinále s Orli Choceň. Ve vyrovnaném zápase se nám podařilo zvítězit 9:5 a mohli jsme se tak těšit na nedělní boj o medaile. Výsledky ve druhé skupině nám do semifinále přiřkly starého známého soupeře Eagles Praha. Bylo jasné, že nás čeká nelehký úkol. Nicméně po prvních 3 směnách jsme drželi nadějný výsledek, ale nakonec nás síla na pálce soupeře přetlačila a prohráli jsme 3:11. Čekal nás tedy zápas o 3. místo s Tempem, které ve druhém semifinále pohrálo s Miners Kladno. Zápas o 3. místo přinesl opravdové drama, které by ještě v polovině zápasu nikdo nečekal. V tu chvíli byl stav 8:1 pro Tempo a vše nasvědčovalo jasnému výsledku. Ovšem naši hráči našli poslední zbytky sil, přitlačili na pálce a na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 12:12. V extra inningu byl bohužel šťastnější soupeř a nakonec bral turnajový bronz za vítězství 14:13. Nicméně jsme ukázali srdce bojovníků a připravili pro všechny přítomné mnoho dalších emotivních zážitků. Ve finále se utkali Eagles Praha a Miners Kladno. Jako nejlepší tým tohoto turnaje se nakonec ukázali horníci z Kladna. Porazili Eagles 9:5 a odvážející si pohár pro vítěze turnaje. 

Věříme, že si všichni odváží jen ty nejlepší zážitky. My víme, že máme po sportovní stránce na čem dále pracovat, ale zároveň nám nechybí elán a nadšení. Těšíme se na další společné baseballové chvíle.

Velké poděkování patří všem hráčům a dobrovolníkům. Bez Vás by to nešlo.

Lukáš Weiss, SaBaT U9