11_20221208_174117.jpg

Hodnocení družstva kadetek v sezóně 2022

Tým kadetek se přes zimu poctivě připravoval. Trénoval pálku v Ball factory, polařské dovednosti a sílu v tělocvičnách. Softballové dovednosti si holky ověřovaly na zimních a předsezónních turnajích. Kadetky letos měly premiéru v nejvyšší celostátní soutěži – Superlize (12 týmů ve dvou divizích).

Generálkou na sezónu byl turnaj Pony League s účastí zahraničních týmů. Kadetky celý turnaj hrály nad očekávání a uhrály v kategorii U16 krásné 3. místo vítězstvím nad Piranshas. Více zde.

S napětím trenéři čekali, jak dopadne křest kadetek v Superlize U16. Nejstarším našim hráčkám bylo totiž jen 15 let. Cílem týmu bylo umístění v horní polovině Superligy.

V jarní části naší divize byly na pořadu 3 turnaje s týmy Eagles, Tempem, Arrows, Trutnovem a Opavou.

Na 1. turnaj odjel tým do Ostravy. Holky se probojovaly přes jednu prohru ve skupině až do finále a tam potkaly Eagles. Finále prohrály, ale 2.místo byl skvělý úspěch.

2. turnaj se hrál na Eagles. Tentokrát holky vyhrály skupinu a ve finále se znovu potkaly s Eagles. Soupeře potrápily ale k vítězství to nestačilo. Bylo z toho další 2. místo.

3. turnaj holky odehrály doma v Troji. Tentokrát v semifinále prohrály s Eagles a v zápasu o 3. místo porazily Arrows.

Celkově v divizi skončily na 2. místě. Do této doby se hrálo jen o umístění v divizi a o nasazení do mezidivizních kvalifikačních turnajů. Týmy se sudým umístěním jedné divize a lichými druhé divize byly součástí jedné skupiny. Ostatní týmy hrály ve druhé skupině.

Na mezidivizním turnaji na Kotlářce už šlo tedy o hodně. Turnaj byl kvalifikací o postup do finálového turnaje Superligy a zároveň kvalifikací na MČR. Postupovaly jen první 3 týmy.
Mimo SaBaTu hrály o postup Kotlářka, Joudrs, Arrows, Blansko a Tempo. Utkání o finále kadetky prohrály s Joudrs, ale v utkání o 3. místo udolaly Arrows a tak účast na finálovém turnaji byla zajištěná.

MČR se hrálo na Eagles. Všechny zápasy měly skvělou úroveň a také naše holky hrály skvělý softball. Tentokrát jim ale chyběla trocha štěstí. V důležitém zápasu s Piranshas prohrály o bod a nedostaly se do top čtyřky. V zápasu o 5. místo porazily holky z Trutnova, a tak byl cíl sezóny splněný. Více zde.

Premiéra našeho mladého týmu v Superlize a vybojované 5. místo na MČR je skvělý úspěch. Holky nabraly spoustu dalších zkušeností, zvedly si sebevědomí a začaly si věřit. Pozitivní byl zejména posun ve výkonu na pálce. Několik otočených zápasů se taky počítá.

Za tým kadetek hrálo letos spousta holek:

Nadhazovačky: Jana Amortová, Lucka Horová, Aneta Moravcová, Kiki Šritrová a Eva Kysil

Kečryně: Emily Hložek, Lucka Horová a Valerie Oliinyk

Na dalších postech hrály: Dorka Havrdová, Fany Kroupová, Hanna Kikthenko, Olivka Čápová, Adéla Šeráková a žákyňky: Lea Hložek, Bára Kolovratová, Sára Kopecká, Bára Vaňková a Anežka Janková

Realizační tým: Jan Měřička, Jan Tůma, Dita Bogušovská a Magdaléna Kavanová.

Realizační tým děkuje hráčkám za nasazení ve všech zápasech. Jen tak dál!!! Moc děkujeme také rodičům, kteří nás celou sezónu podporovali fanděním a na výjezdech.

P.S. Těší nás, že tým baseballistů U15 také obstál na MČR se stejným umístěním na pěkném 5. místě. Go SaBaT!!!