39_20230621_132451.jpg

Jak se dařilo našim mladým v Českých baseballových pohárech

Uplynulé dva víkendy patřily postupovým Českým pohárům mládeže, kterých se účastnili naše týmy, které měli zálusk na přímý postup na podzimní Mistrovství ČR.

O prvním víkendu šli do boje naše jedenáctky a patnáctky. Jedenáctky odehráli turnaj ve stále ještě novém sportovním areálu v Pardubicích. V konkurenci osmi týmů nakonec obsadili sedmou pozici, když první vítězství okusili až v zápase o sedmé místo s Miners Kladno 10:7. Ačkoliv ve skupině naši všechny tři zápasy prohráli, v úvodním zápase s Eagles (prohra 6:7) a pak v zápase s Hlubokou (prohra 6:7) byly síly vyrovnané. Konečné sedmé místo posílá naše jedenáctky do kvalifikace o postup na MČR, které by se mělo uskutečnit o víkendu 9.-10. září, zde už to bude boj, neboť na Mistrovství ČR postupují jen čtyři nejlepší z dvanácti účastníků.

Patnáctky odehráli celý turnaj, až na nedělení semifinále a finále na Krči. Po strašlivém začátku (prohra s Kladnem 5:6) se tým zlepšoval a díky kolečku si vybojoval postup do semifinále, kde přejel Hlubokou. I ve finále začal skvěle, ale soupeř nakonec zápas otočil (prohra 6:7) a vybojoval přímý postup na Mistrovství ČR na úkor našeho týmu, který skončil druhý.

Druhý herní víkend byl ve znamení šestých místo pro naše týmy. Třináctky absolvovali celý turnaj v Praze na Krči. Výhra nad Orlicí Choceň a dvě prohry ve skupině (s Eagles a Miners) nás odsunuli na třetí místo. Díky nepřízni počasí byl program turnaje zkrácen a náš tým čekal v neděli jen soubor o páté místo. V tomto zápase jsme podlehli Sokolu Hluboká a obsadili tak konečné šesté místo. Spolu s jedenáctkami a patnáctkami tak čeká třináctky zkraje září kvalifikace o postup na MČR.

Nejstarší osmnáctky odjížděli na Český pohár na Jižní Moravu již s jistým postupem na podzimní Mistrovství ČR díky prvnímu místu v západní divizi Extraligy U18 a s chutí se poprat o co nejlepší umístění i na tomto turnaji. O úspěchu či neúspěchu v turnaji rozhodl hned první zápas, který jsme bohužel prohráli s pozdějším celkovým vítězem Kotlářkou o bod a díky výhře na Třebíčí jsme obsadili druhé místo ve skupině což znamenalo boj o konečné páté místo. První zápas s Technikou nám vyšel na výbornou, ale v zápase o konečné páté místo již nebylo dostatek sil, a prohra s Frýdkem-Místkem znamená konečné šesté místo v silně obsazeném turnaji.

Jedenáctky, třináctky a patnáctky dohrají poslední zápasy regionálních přeborů do začátku letních školních prázdnin a na konci srpna se představí na mezinárodním turnaji BACK2SCHOOL, který by měl posloužit pro přípravu před kvalifikací o postup na MČR !