50_20230908_091459.jpg

Jedenadvacítky bronzové

Naše jedenadvacítky vybojovali v Extralize bronzové medaile po jednoznačném vítězství v sérii nad Eagles Praha 3:0 na zápasy.

Ve čtvrtek se hrál třetí zápas série o třetí místo u nás v Troje. Kluci vstupovali do tohoto zápasu s vedením 2:0 na zápasy a s vidinou, že v případě vítězství získají bronzové medaile.

Ačkoliv se do Extraligy U21 přihlásili jen čtyři týmy, kvalita zápasů byla často na velmi vysoké úrovni i díky tomu, že mužské týmy všech ostatních zúčastněných týmů hrají Extraligu a někteří z těchto hráčů nastupují jak v Extralize dospělých, tak i v Extralize U21. Mám se skvěle vyvedla základní část, ve které jsme obsadili první místo a vyzvali v semifinále čtvrtý po základní části Třebíč Nuclears. Bohužel smolně odehraná série, prohra 0:2 na zápasy (0:1 a 1:2) nás odsunula do série o bronz. A právě větší chuť porvat se alespoň o bronz rozhodla, že SaBaT Praha končí na 3. místě v Extralize U21 pro rok 2023 !

Čtvrteční poslední zápas naší jedenadvacítky se od začátku vyvíjel velice pozitivně, již v první směně jsme odskočili na 5:0 a průběžné vedení jsme udrželi až do konce 6. směny, kdy byl zápas ukončen pro tmu za stavu 10:5 v náš prospěch.

Velké poděkování patří realizačnímu týmu ve složení Štěpán Hasal a Jiří Tůma a všem hráčům, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

Klukům ještě nekončí sezóna a pevně věříme, že jsou stále hladoví po dalším úspěchu, který by je mohl čekat v play off 1 LIGY mužů kam se probojovali. a ti mladší, kteří se probojovali na závěrečné MČR U18, které se uskuteční od 16. do 20. září v Třebíči.