24_20230323_084456.jpg

Tour de Italy ženského Áčka

Ženský A tým zahájil sezónu herním soustředěním v Itálii

S ženským A týmem SaBaT Praha a pod vedením trenérského dua Martina Štěpána a Petra Devery jsme 17.3. v brzkých ranních hodinách odstartovali naši Tour de Italy. Cesta trvala bezmála 8 hodin a ve 14:00 jsme konečně dorazili k našemu hotelu ve městě Saronno. Ještě ten den nás čekal náš první venkovní trénink na hřišti Bollate.

První jarní zápas jsme hrály v sobotu ráno na hřišti týmu Carronno. Na prkně nastupovala zkušená nadhazovačka Jitka Horová a nově hostující Klárka Pospěchová. Zápas byl již od začátku velmi vyrovnaný a v jeho závěru došlo na remízový stav, po kterém následoval tie-break. I přes obsazení druhé mety našim nejrychlejším běžcem Aničkou Stránskou se výherního bodu nepodařilo dosáhnout a zápas skončil prohrou 4:3.

Druhý i třetí zápas sobotního dne se odehrál na hřišti Bollate. Na prkně proti týmu New Bollate se opet vystřídaly Klárka s Jitkou. Zápas přes úsilí celého týmu a skvělých pálkařských výkonů dopadl stejně jako první zápas dne – prohrou 4:3.

Ve třetím zápase, proti týmu Avigliana, se na prkně představila Kája Šritrová, jíž však bolavé rameno donutilo velmi brzy střídat. Zápas jsme nakonec pro sebe urvali v tie-breaku 8:5 a získali tak první výhru dne, sezony i Tour de Italy 2023.

V nedělním zápase byl naším prvním soupeřem velmi kvalitní tým Bollate 1969 - finalista loňské italské ligy. Ten již od začátku zápasu vyvíjel velmi intezivní tlak na celou obrannou linii SaBaTu. Ve druhé směně jsme vystrčili růžky a otočili line up, ale následné směny byly opět pod taktovkou domácích a zápas vyhráli 8:3

Poslední zápas se opět hrálo proti týmu New Bollate. Tentokrát jsme jim prohru z prvního zápasu vrátili a zakončili tak herní soutředění výhrou 5:4.