68_20240304_232230.png

Třetí ročník Trojan Winter Games již o víkendu

Již tuto sobotu a neděli proběhne v LOB Bohnice již třetí ročník TROJAN WINTER GAMES, halový turnaj v baseballu mládeže v kategorích U7 a U11.

První ročník tohoto halového turnaje se uskutečnil na Proseku, ještě pod názvem Rhinos Winter Games, nicméně vloni turnaj změnil pořadatele a hlavně místo na přetlakovou halu LOB Bohnice, kde se tento turnaj uskuteční i letos.

V sobotu odehrají svůj turnaj jedenáctiletí, kteří budou hrát již z živého nadhozu. Turnaje se uskuteční, stejně jako v loňském roce, šest týmů z celé ČR. Letošního ročníku se bohužel nezúčastní loňský vítěz Kotlářka Praha, nicméně na poslední chvíli se podařila účast alespoň loňského finalisty Sokola Hluboká, kteří v pondělí nahradili Klasik Frýdek-Místek, kteří se z turnaje odhlásili na poslední chvíli. Kromě Sokola Hluboká a pořádajícího SaBaTu Praha, se turnaje účastní Tempo Praha, Praotci Roudnice, Miners Kladno a Vlaštovky Sadská. Šestice týmů je rozdělena do dvou skupin, kde každý odehraje dva zápasy a pozdě odpoledne čeká týmy ještě třetí zápas dne, o konečné umístění. Vítěz turnaje v kategorii U11 by měl být znám před dvacátou hodinou.

Nedělní program v kategorii U7 nebude tak časově náročný jako sobotní program, neboť v neděli budou v přetlakové hale postaveny dvě hřiště. Turnaje v kategorii U7 se zúčastní osm týmů, z toho čtyři budou reprezentovat Prahu, pořádající SaBaT, Tempo a dva týmy Eagles (Green a White). Z mimopražských týmů se můžeme těšit na Praotce Roudnice, Barybu Velký Osek, Patriots Liberec a Baseball Plzeň. Turnaj se bude hrát podobným systémem jako v sobotu, týmy budou rozděleny do dvou skupin, kde odehrají celkem tři zápasy. Pak týmy čekají "semifinálové" zápasy a nakonec zápasy o konečné umístění. Vítěz nedělní části turnaje by měl být znám krátce po třetí hodině odpolední.

Rozpisy zápasů jsou již k dispozici:

  • kategorie U11 - zde
  • kategorie U7 - zde