38_20230615_235954.jpg

Turnaj škol Prahy 7 na SaBaTu

Ve čtvrtek dopoledne ve sportovním areálu v Troji bylo hodně živo, konal se zde turnaj základních škol v BeeBallu, zjednodušených formách baseballu a softballu. Pozvání na turnaji přijali žáci prvního stupně ZŠ Trojská a ZŠ Fr. Plamínkové, kteří přijeli každá škola se dvěma týmy mladších (1. až 3. třída), a vždy s jedním týmem starších (4. až 5. třída).

Na softballovém hřišti byly postaveny dvě hřiště, jedno na školní BeeBall, zde se odehrály zápasy mladší kategorie a jedno hřiště na klasický BeeBall, který byl určen pro dva týmy starší kategorie. Ve vnějším poli zbylo i místo pro soutěž v hodu do dálky, který si vyzkoušelo všech 105 přítomných dětí!

V mladší kategorii se nejvíce dařilo oběma týmům ZŠ Trojská, které vyhrály oba naplánované zápasy proti dvěma týmům ZŠ Fr. Plamínkové. O vítězi rozhodovalo skóre, které se přiklonilo na stranu týmu ZŠ Trojská 1. Druhá skončila ZŠ Trojská 2 a třetí 1A ZŠ Fr. Plamínkové, opět díky lepšímu skóre před 1B ZŠ Fr. Plamínkové.

Ve starší kategorii byly odehrány dva vzájemné zápasy mezi školami. V obou zápasech měli navrch žáci ze ZŠ Trojská, kteří tak zvítězili v kategorii starších.

Na konci dopoledne bylo vyhlášeno nejen pořadí týmů, ale i vítězové v hodu do dálky, zvlášť v kategorii mladších a kategorii starších a v každé kategorii i zvlášť nejlepší dívka a nejlepší chlapec. Kromě pohárů a plaket za vítězství v hodu do dálky, které zajistil pro účastníky Region Severozápad, si každý z účastníků odnesl i nový náborový leták SaBaTu Praha a poukázku na nákup se slevou od jednoho z partnerů akce Česko hraje baseball, společnosti Bago Sport.

Velké poděkování patří žákyním a kadetkám SaBaTu, které výrazně pomohly s organizací akce, dále pak Joshovi a Tomáši Duffkovi za pomoc s organizací nejen soutěže v hodu do dálky!

O úspěchu akce svědčí fakt, že i po oficiálním skončení turnaje bylo na obou hřištích plno, děti si zkoušely své dovednosti v BeeBallu i školním BeeBallu, nikomu z nich se za krásného počasí z areálu SaBaTu nechtělo.

Výsledky jednotlivých zápasů a pořadí

Mladší 

9:00 Trojská 1 vs. Plamínková 1 12:6

9:35 Plamínková 2 vs. Trojská 2 9:15

10:10 Plamínková 2 vs. Trojská 1 6:18

10:45 Trojská 2 vs. Plamínková 1 14:3

Konečné pořadí:

  1. Trojská 1
  2. Trojská 2
  3. Plamínková 1
  4. Plamínková 2

Starší

9:20 Trojská vs. Plamínková 8:6

10:10 Plamínková vs. Trojská 5:15

Konečné pořadí:

  1. Trojská
  2. Plamínková


Výsledky v hodu do dálky naleznete zde.

Fotografie z akce naleznete zde.