83_20240509_224237.jpg

V Tróji se na čarodějnice pálily míče až za homerunový plot

Snad symbolicky, v areálu SaBaT Praha se v podvečer svátku čarodějnic odehrál vrcholný souboj softballového národního výběru Nizozemska s našimi reprezentantkami.

Úřadující mistryně Evropy, tým Nizozemska, přijel do Čech na přípravnou sérii čtyř zápasů. Milovníci pálkovacích sportů tak měli jedinečnou možnost vidět evropskou elitu v akci.

U nás na SaBaTu se odehrál druhý zápas série. Za krásného počasí mohl zaplněný areál, ale i dalších 1,3 tis. diváků sledujících živý přenos z utkání, sledovat kvalitní softball. Při úvodním ceremoniálu nastoupily společně s ženskými týmy naši nejmladší hráči a hráčky, pro které byl nástup s národní hymnou nezapomenutelným zážitkem. Společným pozdravem děti zahájily utkání a rozutekly se na tribunu. Poté již Holanďanky nastoupily na pálku a tvrdými odpaly na hranici homerunového plotu prokázaly své postavení na evropské špičce. Naše hráčky se snažily odpovědět v útoku, ale bohužel se jim nedařilo kvalitní obranu propálit a skórovat na domácí metě. Zápas skončil 9:2 ve prospěch Nizozemí. Stream zápasu je k vidění zde: 

Reprezentaci Nizozemska budu moci diváci opět vidět za rok v září 2025, kdy v Čechách proběhne Mistrovství Evropy žen a SaBaT Praha bude jedním z pořádajících klubů. Budeme se těšit tedy na odvetu!