14_20230102_212343.jpg

Zhodnocení sezóny 2022 našimi juniorkami

Jak hodnotí uplynulou sezónu juniorky?

Po velmi intenzivní a namáhavé zimní přípravě jsme se my, juniorky SaBaTu, přesunuly na trojské hřiště a pod vedením Zuzky a Karla začaly zdokonalovat své softballové dovednosti. Zimní posilování a běhání se projevilo velkým pokrokem ve vytrvalosti a hbitosti, což jsme zužitkovaly i v zápasech.

Letošní sezóna byla doslova přeplněna napínavými zápasy, které byly charakteristické naší počáteční výhrou, následným dorovnáním soupeřem a konečným ,,taháním se” o poslední bod. Ovšem byly i zápasy, kdy jsme prohrávaly o velký počet bodů, ale nakonec jsme zvládly zápas otočit v náš prospěch a ke konci sezóny hodně vyrovnané zápasy, vlastně ty nejdůležitější v Play-off, které byly vyrovnané až do konce a vyhrál ten, kdo nepodlehl tlaku, neudělal žádnou chybu nebo předvedl nadprůměrný zákrok a to zápas rozhodlo.

Také v tomto ohledu jsme musely udělat velké pokroky a považuji to za největší úspěch letošní sezóny. Sice se nesplnil náš sen o postup do extraligy juniorek, ale na druhou stranu jsme se dokázaly zlepšit v nepodceňování soupeře a nevzdávání výhry.

Mája Nosková