Helena Vavrušová

„Ráda rozdávám radost…“

Trénování mládeže a v poslední době těch nejmenších baseballistů se Helena věnuje nepřetržitě od roku 2000. Ač sama nebaseballistka, pomáhala formovat v začátcích jejich kariéry celou řadu baseballistů, kteří dnes patří k oporám A týmu SaBaTu. Za dobu, kdy působí v SaBaTu, jí prošlo rukama několik stovek malých dětí, které, i když později opustili SaBaT a baseballu se dále nevěnují, naučila základní sportovní dovednosti, ukázala jim radost z pohybu a poučila o povinnostech a zodpovědnosti. Svým optimismem a stále dobrou náladou dokáže v trénincích vykouzlit klidnou skoro až rodinnou atmosféru.

Jako trenérka dosáhla skvělého výsledku na MČR osmiletých v roce 2010 v Brně, kdy v nervy drásajícím finále její tým porazil Draky Brno a nastartovala tak k dalším úspěchům generaci hráčů ročníku 2002.

Celý svůj život je sportovně činná, v deseti letech začínala s gymnastikou (1. místo na mistrovství ČSSR družstev z roku 1973), které se věnovala do svých patnácti let, kdy přešla na atletiku a začala běhat, později se věnovala běhu na lyžích a orientačnímu běhu, kterému se s vynucenou přestávkou, věnuje dodnes. Je držitelkou českého rekordu na dva kilometry na dráze ve své věkové kategorii. Nad to ve své věkové kategorii třikrát vyhrála mistrovství České republiky v horském orientačním běhu dvojic a v roce 2015 i Velkou Kunratickou.

V roce 2014 byla Českým olympijským výborem, konkrétně Komisí rovných příležitostí ve sportu oceněna v anketě Trenérka, cvičitelka roku. Byla tím oceněna Helenina trenérská a cvičitelská práce s malými svěřenci.

Helenin manžel Tomáš je významným českým baseballovým trenérem, všichni tři její synové se baseballu věnovali, či stále věnují.

Zpět na Síň slávy