49_20230906_174414.jpg

Největší evropský softballový turnaj dívek do 13let je za námi

V areálech SK Joudrs Praha a SaBaT Praha proběhl na konci prázdnin, od 1. do 3. září 2023, největší evropský softballový turnaj dívek do 13let - Prague International Softball Cup U13. Na turnaj se sjelo 17 týmů z 5 zemí: České republiky, Chorvatska, Itálie, Německa a Rakouska.

Přes 250 hráček odehrálo na 4 hřištích 52 zápasů, které rozhodovalo celkem 22 rozhodčích, do organizace se během 3 dnů zapojilo na 30 dobrovolníků a skoreři zaznamenali 642 doběhů.

Po základní části se turnaj rozdělil na Golden Cup, do kterého postoupily vždy dva první týmy z každé skupiny, a na Silver Cup, který odehrály ostatní týmy. Golden Cup na hřištích Joudrs přinesl velmi vyrovnaná a napínavá utkání. Do finále se probojovalo italské družstvo Bollate Softball a domácí Joudrs. Zlato po přesvědčivém výkonu Bollate Softball putovalo do Itálie. 

V Silver Cupu na hřištích SaBaTu byl také k vidění úžasný softball. O medaile se utkal tým Stars Ronchi z Itálie, opět dva superligové týmy a s nimi výběr ze Západních Čech. Finále mezi Itálií a Tempem Praha Italky dokázaly vyhrát o bod, a získat tak nejcennější trofej ze Silver Cupu. Tempo si po skvělém boji odvezlo stříbro a na 3. místě se umístilo Arrows Ostrava.

Prague International Softball Cupu U13 se i díky dokonalému počasí nesl v báječné atmosféře. Turnaj ukázal, že české hráčky do 13 let dokáží rozhodně obstát v evropské konkurenci. 

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do příprav a pomohli svým nasazením turnaj na SaBaTu uspořádat. Konkrétně patří velké díky Sáře Kopecké a Lee Hložek, které se staraly o hřiště a komentovali po 3 dny zápasy a Vojtovi Oseckému a Tondovi Císaři, bez kterých by druhé hřiště nebylo bezchybně obsloužené. Díky za pomoc a podporu i týmu rodičů našich žákyň. 

Videa a skvělé fotografie Ondřeje Besperáta najdete zde:

https://www.flickr.com/photos/...

https://www.instagram.com/pisc...

https://www.facebook.com/profi...

Těšíme se na příští ročník Prague International Softball Cup U13, který se odehraje 22. - 25. 8. 2024!