27_20230412_071330.jpg

Opening Day 2023

Po úspěšném loňském Opening Day jsme se rozhodli tuto akci zopakovat i v letošním roce. A program na SaBaTu bude velice pestrý !

Původní myšlenka byla, aby ve stejný den odehráli své první domácí ligové domácí zápasy jak muži, tak i ženy. Soutěž žen však začíná až následující víkend, přesto na softballovém hřišti nebude prázdno, neboť se SaBaT stal pořadatelem prvního Superligového turnaje kadetek. Na dětském hřišti bude celý den probíhat také sportovní program.

Hlavní program Opening Day však bude probíhat na baseballovém hřišti, neboť náš prvoligový tým mužů přivítá na domácí půdě velice atraktivního soupeře Olympii Blansko. Olympia má za sebou pouze dva zápasy v letošním ročníku 1. LIGY, ve kterých si dvakrát poradili s letos značně posílenými Skokany Olomouc (6:5 a 5:2). Olympia má stejné ambice jako náš tým, postup do baráže o Extraligu. I proto se můžeme těšit na velice náročné zápasy. První zápas začíná ve 12:00, avšak již v 11:45 proběhne vyhlášení výsledků II. ročníku TROJA CHALLENGE (zimní série běhů), po které bude následovat krátký proslov a úvodní nadhoz starosty městské části Praha-Troja pana ing. Tomáše Bryknara.

Na softbalovém hřišti bude probíhat již zmiňovaný 1. turnaj Superligy kadetek, nejvyšší soutěže kadetek v České republice, které se zúčastní náš tým. V sobotu a v neděli přivítáme v našem areálu kromě domácího SaBaTu i Kotlářku Praha, Piranhas Beroun a Arrows Ostrava. Naše děvčata čeká nejprve v sobotu v 10:00 Kotlářka a v 16:30 Piranhas. V neděli odehrají děvčata také dva zápasy, ráno s Arrows a odpoledne je znovu čeká pražský rival, Kotlářka Praha. Kompletní rozpis sobotního programu Superligy kadetek je k dispozici zde.

Na dětském hřišti bude probíhat také pestrý program. Vše začne dopoledním miniturnajem mladších žákyň a žáků. Po obědě od 13:00 se můžeme těšit na dvojzápas SaBaT Praha U9 vs. Piranhas Beroun U9. Od 17h pak proběhne první otevřený trénink slowpitche určený všem zájemcům o tento sport.

V clubhouse budou po celý den probíhat bazar baseballových a softballových věcí a v pálkařských klecích bude čekat hráčky a hráče fotograf, který je bude fotit na profilové fotografie na web klubu a pro účely ČBA a ČSA. 

Po celý den bude v areálu nabízeno občestvení z grillu (na terase u clubhouse) a na čepu budou lokální piva Cobolis (v clubhouse) a Matuška (ve stánku poblíž backstopu baseballového hřiště).