31_20230505_093550.jpg

Perný víkend mužů

Tento prodloužený víkend čeká naše muže porce čtyřech zápasů v 1 LIZE, které mohou rozhodnout zda budeme hrát baráž o Extraligu či nadstavbu 1 LIGY.

Naši muži mají po pěti odehraných víkendech v 1 LIZE na svém kontě 4 výhry a 4 prohry, což v současné době stačí na dělené čtvrté až šesté místo. Základní část 1 LIGY je velice krátká a hlavně nemilosrdná. Po sedmi odehraných víkendech se týmy rozdělí na ty co budou bojovat v baráži o dvě Extraligová místa pro rok 2024 a na týmy, které budou hrát o udržení 1 LIGY.

Náš tým v sobotu a pak v pondělí čekají čtyři velice důležité zápasy, které nám napoví, zda se náš tým podívá do baráže o Extraligu, anebo budeme hrát o setrvání v 1 LIZE. Všichni si samozřejmě přejeme, abychom byli mezi čtyřmi vyvolenými, kteří postoupí do baráže o Extraligu.

První dvojutkání nás čeká v sobotu 6. května, na domácí půdě v Troji přivítáme Klasik Frýdek-Místek. V loňském roce pátý nejlepší tým 1 LIGY, letos zatím okupují sedmou příčku v 1 LIZE se třemi výhrami a sedmi prohrami. I přes současné umístění Klasiku musíme být před tímto týmem na pozoru. Čeká nás tým plný talentovaných a dravých mladíků. První zápas začíná ve 13:00 a druhý cca 30 minut po skončení prvního zápasu.

V pondělí 8. května nás čeká druhý dvojzápas, opět doma, s Olympií Blansko. Olympie měla být naším soupeřem v rámci Opening Day, nicméně počasí bylo proti, a protože není dostatek volných termínů, jsme nuceni odehrát dvojzápas s tímto velice těžkým soupeřem den po skončení zápasu s Klasikem. Olympii patří v současné době třetí příčka v 1 LIZE se 4 výhrami a 3 prohrami. V sobotu čeká Olympii dvojzápas s Kotlářkou, který pro ní nebude rozhodně jednoduchý a pokud si chce udržet postupové pozice, budou muset i v sobotu nastoupit s tím nejlepším co mají. Olympie má velice zkušený tým vedený nadhazovačem Štěpánem Havlíčkem, který souběžně s hraním za Olympii zároveň hostuje v extraligové Hluboké. Stejně jako v sobotu, i pondělní zápas začíná ve 13 hodin a druhý bude následovat cca 30 minut po skončení prvního zápasu.

Vzhledem k důležitosti obou zápasů  věříme, že si na tribuny či ochoz clubhouse najde cestu co nejvíce příznivců!