46_20230818_103106.jpg

Semifinále Extraligy U21

Náš tým jedenadvacítek absolvoval základní část Extraligy U21 na výbornou, kdy se 14 výhrami a 10 prohrami obsadil první místo v základní části této soutěže.

Po skončení základní části a krátké pauze se rozjeli semifinálové série hrané na dva vítězné zápasy. Nás jako vítěze základní části čekal čtvrtý tým tabulky Třebíč Nuclears. A protože jejich mužskému týmu již skončila sezóna, v semifinálové sérii jsme mohli čekat, že se objeví hráči, kteří pravidelně nastupovali za extraligový tým z Třebíče.

První zápas se hrál u nás ve středu, ale po slibném začátku, vedení 2:0 po první směně se spustil silný a vytrvalý déšť, který znemožnil pokračovat v zápase, proto byl zápas přesunut na čtvrtek do Třebíče, kde se pak odehrál i druhý zápas série.

O naší prohře 1:0 rozhodla čtvrtá směna ve které soupeř odpálil singl a následně double, ze kterého byl jediný době zápasu. Nám se proti reprezentačnímu nadhazovači Pácalovi vůbec nedařilo a s pouhými dvěma hity jsme ani jedno neskórovali a dostali se před druhým zápasem pod tlak.

Druhý zápas jsme začali o mnoho lépe, ve druhé směně se nám po trefení Maksyma, hitu Tondy Velety a chyby soupeřova nadhazovače podařilo doběhnout pro první a jediný bod v zápase. Naši nadhazovači nepustili soupeře do skórovací pozice až do sedmé směny, kdy při dvou autech a obsazené první a druhé metě rozhodl dvojmetový odpal soupeře "do opozitu", kterým otočil skóre na 1:2 v náš neprospěch a ukončil zápas a také semifinálovou sérii.

Série byla velice vyrovnaná a kluci se zaslouží veliký respekt jak se značně posíleným soupeřem bojovali. V sérii nebyli horším týmem, pouze tím méně šťastným. Pevně věříme, že se kluci z prohry v sérii co nejrychleji oklepou a v následující sérii o bronz s Eagles Praha zvítězí a dovedou bronzové medaile na Troju.