73_20240403_134038.png

Trojan Opening Day

V sobotu startuje druhá nejvyšší soutěž v baseballu a naše muže čeká domácí zápas proti ještě vloni extraligové Technice Brno.

A protože se již na SaBaTu stalo tradicí, že první domácí zápas je spojen s několika doprovodnými akcemi, tak i letošní ročník nebude vyjímkou. Stejně jako v loňském roce dojde před začátkem prvního zápasu k vyhlášení nejlepších běžců v zimní sérii běhů TROJA CHALLENGE, po kterém bude následovat slavnostní nadhoz, kterého se ujme starosta městské části Praha-Troja, pan Ing. Tomáš Bryknar. Ihned potom začne první zápas mužů a souběžně na softballovém hřišti proběhne první kolo nově zorganizované slowpitchové ligy - Sunday Slowpitch League, ve které nastupuje i náš slowpitchový tým ! Ale ještě předtím v deset hodin si budou moci rodiče zahrát slowpitch proti svým dětem.

Naši muži mají za sebou kvalitní zimní přípravu, zakončenou úspěšnou sérií tří přípravných zápasů, které o velikonočním víkendu odehráli v Bratislavě (v sobotu porazili rakouské mistry Diving Ducks 3:2 a v neděli pak ve dvou zápasech i nově budovanou a značně omlazenou slovenskou mužskou reprezentaci 7:2 a 7:6). V sobotu se tak můžeme těšit na velice kvalitní zápas, protože Technika se určitě nebude chtít spokojit s loňským sestupem a bude se chtít co nejdříve vrátit do Extraligy, kam z historického hlediska nepochybně patří.

A jaké další lákadlo pro diváky máme ? Přijďte na zápas, objednejte si v clubhouse nápoj, napište svůj tip na výsledek prvního zápasu (konec příjmu tipů je ve 12:15) a ten, který tipne správný výsledek (při více správných tipech, je vítěz vylosován), vyhrává tričko z nové kolekce SaBaTu !