70_20240312_150552.jpg

Z TWG 2024 máme zlato a stříbro

O uplynulém víkendu se v přetlakové tenisové hale v Bohnicích uskutečnil halový baseballový turnaj TROJAN WINTER GAMES. Turnaj byl dvoudenní a v sobotu se představilo šest týmů v kategorii U11 a v neděli se v kategorii U7 představilo nakonec sedm týmů, protože původně přihlášený tým Tempo Praha do Bohnic v neděli nedorazil.

Sobotní turnaj jedenáctiletých se hrál již ze živého nadhozu a pro většinu zúčastněných týmů to byla první možnost vyzkoušet své nadhazovače pro pálkařům před začátkem sezóny. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin tak, že se celá skupina odehrála najednou a v pozdním odpoledni pak začali zápasy o konečné umístění. V dopolední skupině A nenašli přemožitele pořádající SaBaT Praha, byť zápas s druhým pražským týmem Tempo Praha byl velice vyrovnaný a napínavý až do konce zápasu. Třetím v dopolední skupině byly Vlaštovky Sadská, pro které to byl premiérový turnaj v baseballu s nadhozem. V polední skupině B hráli jen mimopražské týmy a zvlášť zápas Sokola Hluboká s Miners Kladno se všem přítomným musel líbit. A protože v tomto těsném zápase zvítězila Hluboká, stala se vítězem této skupiny, postoupila do večerního finále se SaBaTem. Třetím týmem ve skupině B byli Praotci, které čekal zápas o páté místo s Vlaštovkami.

A právě zápas o páté místo otevřel podvečerní zápasy o konečné umístění. Vlaštovky se již naplno sžili s baseballem s živým nadhozem a překvapili Praotce z Roudnice výhrou 10:6. Zápas o třetí místo byl jasnou záležitostí na turnaji skvěle hrajících Miners Kladno, kteří porazili Tempo Praha 7:2. Finálový zápas přinesl stejně napínavou podívanou jako zápas Hluboké s Kladnem ve skupině. Hluboká od začátku finálového zápasu vedla až do poslední směny, kdy se SaBaTu podařilo naplnit všechny mety a následným homerunem otočili zápas ve svůj prospěch, Hluboká v dohrávce poslední směny srovnala skóre a tak se šlo do tie breaku, v něm prokázali více síly pražští hráči a zvítězili nad Sokolem Hluboká 8:5.

Nedělní turnaj sedmiletých, který se hrál ve formě zjednodušeného baseballu tzv. tee ballu začal hodně nešťastně, protože přihlášené Tempo Praha nedorazilo na turnaj a tak muselo dojít ve skupině B ke změně rozpisu, tři týmy se utkali formou každý s každým dvakrát. Skupina A zůstala čtyřčlenná, která se odehrála systémem každý s každým.

Do semifinálových bojů postoupili ze skupiny A Eagles Praha Green a pořádající SaBaT Praha a ze skupiny B Patriots Liberec a Baseball Plzeň. Oba pražské celky si ve semifinále poradili se svými soupeři ze skupiny B a tak se finále stalo opakováním zápasu ze skupiny A. V tomto zápase již SaBaT vzdoroval Eagles Green statečněji, avšak na vítězství to nestačilo. Vítězem nedělního turnaje sedmiletých se stali hráčky a hráči Eagles Praha Green. Bronzové medaile nakonec ukořistili naděje z Baseball Plzeň, když po dvou prohrách v základní skupině s Patriots našli na svého soupeře recept a zvítězili 10:4. Ve skupině o 5. až 7. místo se odehráli jen dva zápasy, které rozhodli o tom, že pátí odjíždí z Bohnic hráči z Roudnice a na děleném šestém a sedmém místě končí týmy Baryba Velký Osek a Eagles Praha White.

Během víkendu se podařilo odehrát 24 zápasů v průběhu soboty a neděle, na jejichž rozhodování se podílelo šest rozhodčích, kterým za to patří veliký dík. Velké poděkování také směřuje do LOB Bohnice za poskytnutý prostor pro konání tohoto turnaje. Velké poděkování musí také směřovat k Hlavnímu městu Praha za jejich finanční podporu, která nám výrazně pomůže pokrýt náklady na pronájem sportoviště po celý turnajový víkend.

Související články